Piast lepszy od Zagłębia

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  09.02.2020 16:52

Waldemar Fornalik  |  fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Gracze Piasta wygrali u siebie z Zagłębiem 2:0. To siódmy triumf gliwiczan, u siebie, w tej ligowej kampanii.

W drugim dzisiejszym meczu polskiej Ekstraklasy faworytami byli mistrzowie Polski. Zapowiadała się jednak naprawdę bardzo ciekawa konfrontacja. W końcu oba kluby walczą o awans do czołowej ósemki.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 17. minuty. Wtedy to z rzutu karnego nie pomylił się Felix.

Podopieczni Fornalika podwyższyli swoje prowadzenie w 78. minucie. Wówczas bramkę dla gospodarzy zdobył Czerwiński.

Więcej goli już nie zobaczyliśmy. Ostatecznie zatem Piast pokonał swoich dzisiejszych rywali 2:0.

Jak przedstawiają się plany obu klubów na najbliższą kolejkę? W następnej serii gier gospodarze zagrają na wyjeździe z Lechią. Tymczasem piłkarze Miedziowych podejmą Białą Gwiazdę.

Piast - Zagłębie 2:0 (1:0)

1:0 Felix 17' (k.)
2:0 Czerwiński 78'