Puchar Anglii: Liverpool i Newcastle nadal w grze

Juergen Klopp

Liverpool i Newcastle United uniknęły wpadek w powtórkowych meczach IV rundy Pucharu Anglii i wygrały swoje spotkania. Obydwa zespoły musiały się jednak sporo napracować, by ograć Shrewsbury Town i Oxford United.

Grający młodzieżowym składem The Reds zwyciężyli 1:0, a jedynego gola strzelił Ro-Shaun Williams, który wpakował piłkę do własnej bramki. Z kolei Sroki prowadziły już 2:0, ale w ostatnich kilku minutach regulaminowego czasu gry dały sobie strzelić dwa gole i potem w dogrywce uratował je Allan Saint-Maximin.

Pewny awans awans wywalczyło za to Derby County, które ograło Northampton Town 4:2, a jedną z bramek zdobył z rzutu karnego Wayne Rooney. W dwóch pozostałych spotkaniach emocji było aż nadto, a mecze kończyły się rzutami karnymi. Birmingham City ratowało remis z Coventry najpierw w doliczonym czasie gry, a potem w ostatniej minucie dogrywki, by następnie wygrać serię jedenastek. Cardiff natomiast prowadziło z Reading 2:0 i 3:2, ale w karnych przegrało 1:4.

W kolejnej rundzie Liverpool zagra z Chelsea, Newcastle z West Bromwich Albion, Derby County z Manchester United, Birmingham City z Leicester City, a Reading z Sheffield United.