Borussia gromi Union, Haaland z dwoma golami

Erling Haaland

Borussia Dortmund nie dała najmniejszych szans Unionowi Berlin. W sobotnim meczu 20. kolejki Bundesligi, podopieczni Luciena Favre wygrali wysoko 5:0. Kolejne dwa gole na swoje konto zapisał Erling Haaland.

W roli zdecydowanego faworyta do sobotniego meczu przystępowali gospodarze, w którego szeregach po raz pierwszy od pierwszej minuty wystąpił Erling Haaland. Norweg w dwóch pierwszych meczach, w których pojawił się na boisku z ławki rezerwowych, zdobył aż pięć bramek. Teraz stanął przed szansą poprawienia swojego bilansu, ale naprzeciwko siebie miał polskiego bramkarza Rafała Gikiewicza.

Borussia wyszła na prowadzenie już w 12. minucie, ale wynik spotkania stworzył Jadon Sancho, który pokonał bramkarza rywali uderzeniem z lewej strony pola karnego. Sześć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się już Haaland, który strzałem z bliska wykorzystał precyzyjne dogranie Juliana Brandta z prawej strony boiska. Jak się później okazało, w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Borussia potwierdziła swoją wyższość nad rywalem. W 67. minucie na 3:0 podwyższył Marco Reus, który pewnym strzałem wykorzystał rzut karny. Trzy minuty później czwartego gola zdobył Axel Witsel, który trafił do bramki z ośmiu metrów po podaniu Sancho.

W 76. minucie na tablicy wynik było już 5:0. Po raz drugi w tym meczu Gikiewicza pokonał Haaland, który tym razem uderzył z dziesięciu metrów. Polski bramkarz powinien w tej sytuacji interweniować zdecydowanie lepiej.

Borussia Dortmund – Union Berlin 5:0 (2:0)

1:0 Sancho 13′
2:0 Haaland 18′
3:0 Reus (k.) 68′
4:0 Witsel 70′
5:0 Haaland 76′

Union – Friedrich

Dortmund: Burki – Piszczek, Hummels, Akanji – Hakimi (64′ Zagadou), Brandt, Witsel, Guerreiro – Sancho, Reus (71′ Hazard) – Haaland (77′ Reyna)

Union: Gikiewicz – Schlotterbeck, Friedrich, Subotić – Trimmel (74′ Ryerson), Lenz, Gentner (68′ Promel), Andrich – Malli (59′ Becker), Bulter – Andersson