Przełamanie Osasuny

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  24.01.2020 22:56

La Liga

Po pięciu kolejnych ligowych spotkaniach bez wygranej, Osasuna Pampeluna w końcu sięgnęła po trzy punkty. W piątkowym meczu 21. kolejki La Liga pokonała przed własną publicznością Levante.

Kibice, którzy w piątkowy wieczór zasiedli na trybunach Estadio El Sadar długo musieli jednak czekać na bramki. W pierwszej połowie nie doczekali się ani jednej, długo czekali również w drugiej.

Osasuna na prowadzenie wyszła dopiero w 81. minucie. Rzut karny podyktowany za faul Campany pewnym uderzeniem wykorzystał Ruben Garcia.

Trzy minuty później zespół z Pampeluny prowadził już 2:0. Po podaniu Marca Cardony z prawej strony, na listę strzelców mocnym strzałem z kilkunastu metrów wpisał się Inigo Perez, ustalając jednocześnie wynik meczu.

Osasuna Pampeluna - Levante UD 2:0 (0:0)

1:0 Ruben Garcia (k.) 81'
2:0 Inigo Perez 84'