Puchar Króla: Mallorca za burtą, awans Osasuny

dodał: maaarcin  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  21.01.2020 21:33

Copa del Rey

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Od niespodzianki rozpoczęła się rywalizacja w 1/16 finału Pucharu Króla. Z rozgrywkami pożegnał się bowiem grający na co dzień w La Liga Real Mallorca. Bliska odpadnięcia była również Osasuna Pampeluna, która dopiero po dogrywce pokonała Recreativo Huelva.

Jedenastka z Majorki w wyjazdowym meczu musiała uznać wyższość drugoligowego Realu Saragossa. Po pierwszej bezbramkowej połowie, gospodarze wtorkowego meczu rozstrzygnęli jego losy na swoją korzyść w drugiej odsłonie. Najpierw prowadzenie dla Realu Saragossa uzyskał w 48. minucie Alex Blanco, a kilka minut później drugiego gola zdobył Javier Puado. W 75. minucie na 3:0 podwyższył Miguel Linares, a Real Mallorca odpowiedział jedynie honorowym golem Aleixa Febasa pięć minut przed końcem meczu.

Jeszcze większy zawód swoim kibicom sprawiła Osasuna Pampeluna, która przegrała z grającym w trzeciej lidze Recreativo Huelva. Gospodarze prowadzili po niespełna kwadransie dzięki trafieniu Jorge Morcillo, a tuż przed przerwą piłka po raz drugi wylądowała w siatce Osasuny, tym razem po samobójczym strzale Facundo Roncaglii.

Osasuna nie zamierzała jednak rezygnować i w drugiej połowie ruszyła do odrabiania strat. W 76. minucie kontaktowego gol zdobył Darko Brasanac, a siedem minut później do wyrównania doprowadził Ezequiel Avila. O awansie do kolejnej rundy musiała zadecydować dogrywka, w której padła tylko jedna bramka. W 111. minucie rywalizacji szalę awansu na stronę gości z Pampeluny przechylił Inigo Perez.

Real Saragossa - Real Mallorca 3:1 (0:0)
1:0 Alex Blanco 48'
2:0 Javier Puado 54'
3:0 Miguel Linares 75'
3:1 Aleix Febas 85'

Recreativo Huelva - Osasuna Pampeluna 2:3 pd. (2:0, 2:2)
1:0 Jorge Morcillo 13'
2:0 Roncaglia (sam.) 45'