Kicker: Udane występy Gikiewicza i Lewandowskiego

Rafał Gikiewicz

Rafał Gikiewicz i Robert Lewandowski dobrze zaprezentowali się w 18. kolejce Bundesligi, chociaż tylko kapitan reprezentacji Polski mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Bayern ograł Herthę 4:0, 31-latek zdobył bramkę i według Kickera zasłużył na notę 3 (1 – klasa światowa, 6 – występ poniżej krytyki).

Jeszcze lepiej zaprezentował się Gikiewicz, który dostał ocenę 2,5 i był najlepszym piłkarzem Unionu Berlin, który jednak przegrał z RB Lipsk 1:3. Porażkę zanotowali także Adam Bodzek i Dawid Kownacki, bowiem ich Fortuna Düsseldorf uległa Werderowi Brema 0:1. Bodzek, który zarobił żółtą kartę, został oceniony na 4, a Kownacki, któy na boisku spędził 63 minuty znowu wypadł bardzo kiepsko – 5,0.

Taką samą notę za grę w pierwszej połowie meczu Borussii Dortmund z FC Augsburg (5:3) otrzymał Łukasz Piszczek.