Wysoka wygrana Bayeru

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Na zakończenie rywalizacji w pierwszej wiosennej kolejce Bundesligi, Bayer Leverkusen nie dał żadnych szans ostatniemu w tabeli Paderborn. Goście wygrali na boisku rywali aż 4:1.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando podopiecznych Petera Bosza, którzy już po kwadransie gry prowadzili 2:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kevin Volland, który najpierw uderzeniem głową po dośrodkowaniu Moussy Diaby otworzył wynik meczu, a następnie wykorzystał dogranie Kaia Havertza.

W 36. minucie goście z Leverkusen mieli na swoim koncie już trzy gole. Tym razem piłkę w bramce umieścił Julian Baumgartlinger, który w strzałem z siedmiu metrów wykorzystał fatalny błąd bramkarza Paderborn. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W 51. minucie piłkarze Paderborn zaskoczyli rywali i zdobyli pierwszego gola. Tym razem nie popisał się Hradecky, który po strzale z dystansu odbił piłkę przed siebie, co wykorzystał nadbiegający Dennis Srbeny.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Bayeru. W 75. minucie czwartego gola zdobył Kai Haverrtz, wykorzystując płaskie dogranie Diaby’ego z lewej strony boiska.

SC Paderborn – Bayer Leverkusen 1:4 (0:3)

0:1 Volland 11′
0:2 Volland 14′
0:3 Baumgartlinger 36′
1:3 Srbeny 51′
1:4 Havertz 75′