Coppa Italia: Milan z awansem, Piątek z golem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  15.01.2020 20:09

Krzysztof Piątek  |  fot. Grzegorz Wajda

W drugim środkowym spotkaniu w ramach 1/8 finału Pucharu Włoch piłkarze AC Milanu pokonali w roli gospodarza SPAL Ferrara 3:0. Ekipa z Lombardii jednocześnie po raz trzeci w tej kampanii wygrała drugi mecz z rzędu.

Mediolańczycy przystąpili do swojej potyczki po zwycięskim starciu nad Cagliari Calcio, w którym swojej debiutanckie trafienie zaliczył Zlatan Ibrahimović. W środowy wieczór jednak okazję do gry od pierwszej minuty otrzymał Krzysztof Piątek, który zagrał w ataku Rossonerich obok Ante Rebicia. U gości od 65 minuty na placu gry pojawił się z kolei Bartosz Salaomon.

Wynik meczu został otwarty w 20. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się reprezentant Polski w osobie Piątka. Napastnik ekipy z miasta mody wykorzystał podanie Ismaela Bennacera, notując swoje drugie trafienie z gry w tym sezonie.

Tymczasem przed przerwą prowadzenie Rossonerich podwyższył Samu Castillejo, który oddał strzał sprzed pola karnego po uderzeniu z lewej nogi. Jednocześnie podopieczni Stefano Pioliego na przerwę udali się z dwubramkową zaliczką, będąc już naprawdę blisko 1/4 finału Coppa Italia.

Po zmianie stron wynik rywalizacji ustalił Theo Hernandez, oddając uderzenie z lewej nogi. Milan wygrał zatem 3:0. W najbliższy weekend mediolańczycy zagrają w ramach włoskiej ekstraklasy z Udinese Calcio. Z kolei SPAL zmierzy się z Atalantą BC.

AC Milan - SPAL Ferrara 3:0 (2:0)

1:0 Piątek 20'
2:0 Castillejo 44'
3:0 Theo Hernandez 66'

Komentarze | 18 komentarzy

ACMichal83 | 15.01.2020 20:14

Efekt Ibry. 2 mecze, bilans 5:0 :) Cos czuje, ze Milan jeszcze powalczy o 4 miejsce. Theo bez wątpienia najlepszym lewym obrońcą w lidze :)

Silence | 15.01.2020 20:22

Ważna wygrana Cieszy Bramka Piątka ale to tylko spał...

gk87 | 15.01.2020 20:25

ACMichal83@wstrzymał bym się jeszcze z tym hurraoptymizmem i walka o 4 sce:)

Mucha52 | 15.01.2020 20:29

AC Michal Theo najlepszy w lidze kiedyś to samo mówiłeś o Suso lol

xxBANGxx | 15.01.2020 21:07

Słyszycie ten dźwięk? Tak, to helikopter z ACMichalem na pokładzie, który właśnie odlatuje.

Tiesto | 15.01.2020 21:18

Później tacy jak acmichal pierwsi  znikają stąd na długi czas po kolejnym sprowadzeniu na ziemię,wygrana z najgorsza drużyna ligi w pucharze i już top4?

Remsky95 | 15.01.2020 21:20

12Tm4ez5

Remsky95 | 15.01.2020 21:21

Nie do końca jest to pewne. Mi się wydaje, że to była psychologiczna zagrywka. Piątek, ma większy potencjał, od Leao. Musi zrozumieć, że jest jednym z ważniejszych zawodników (mentalność podnieść) i uświadomić, że mogą wszyscy podnieść poziom. Dobry napastnik, pomaga kolegom z drużyny, strzelając bramki. Daje im większą pewność. Fundamentalny jest ogólnie. Leao, jest tam, jako motywacja. Piątek, nie potrzebował Ibrahimovica dzisiaj, żeby zrobić bramkę i asystę. Leao owszem. Krzysiek, go wygryzie. Oby w odpowiednim momencie

marian0 | 15.01.2020 21:21

@ACMichal83
Myślę, że to bardziej efekt Suso, a raczej jego braku. W końcu bez Hiszpana ktoś zaczyna podawać, dośrodkowywać i przede wszystkim nie ma spowalniania akcji.

Milan o 4 miejsce powalczy tego jestem pewien, ale już raczej nie w tym sezonie. Jednak 6 miejsce jak najbardziej do zgarnięcia biorąc pod uwagę jakie ekipy są w tej chwili przed Milanem.

PS. Swoją drogą każdy najeżdża na Milan, że słabo gra itd., a czemu nikt nic nie pisze o Napoli? Cel ACM na ten sezon to awans do Europy, celem Napoli było zabranie tytułu z Turynu, a tymczasem Błękitni są niżej w tabeli od Mediolańczyków.

Leao, jest nowy. Musiałby zrobić wyczyn typu tego co Pio. (20+ bramek w sezonie), żeby wzbudzić takie zaufanie działaczy

Remsky95 | 15.01.2020 21:22

A kto wie. Pół roku minie, i tą dwójką napastników mogą być oni

RS6_Audi | 15.01.2020 21:28

No no wkoncu kibice Milanu, uśmiechnięci to już drugi mecz Brawo, Teo to jest kocur.
Jeszcze raz gratulacje i oby tak dalej

BOYSSAN | 15.01.2020 21:31

@AcMichal XD

You make my day !

RS6_Audi | 15.01.2020 21:34

ACMilan83 nie odplywaj o 4 walczyć na pewno będziecie ale myślę że max 6 pozycja. Tym bardziej że tam takie ekipy jak Juve, Inter, Lazio, Atalanta, Roma, Napoli które myślę że się obudzi i będzie gonić, z Milanem jest 7, aż 7 zespołów. Powodzenia

Calcio99 | 15.01.2020 21:53

Chciałbym doczekać dnia w którym po pojedynczym wygranym meczu ACMichal nie będzie pisał pierdół, lub choć inni uczestnicy nie będą karmić tego trolla... Ale chyba płonna ma nadzieja.

BOYSSAN | 15.01.2020 22:54

ACMIchal a o meczu z Sampa zapomnial ?

Joker | 15.01.2020 23:32

Dawno nie widziałem, aby Piątek dostał tak dobre prostopadłe podanie, dobrze że to wykorzystał, bo przynajmniej udowodnił, że jak ma okazję to potrafi je spokojnie wykorzystać. Nie wiem czy ten gol mu w czymś pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi. Jednak jeśli miałby być tylko rezerwowym to uważam, że powinien odejść w styczniu, bo ma ciekawe propozycję z kilku klubów gdzie myślę iż grano by na niego i miałby tam wiele sytuacji, w Milanie nawet jak będzie występował często to i tak nie będą na niego grać i takie piłki jak dostał dziś będą raczej rzadkością, a Piątek nie jest napastnikiem który sam by sobie potrafił wypracować okazję.

Mucha52 | 16.01.2020 04:20

Joker  w tym meczu to Piątek powinnien mieć hattricka bo zmarnował przynajmniej jescze 2 setki