Pewne zwycięstwo Chelsea

Tammy Abraham (numer 23 na koszulce)

Piłkarze Chelsea nie sprawili zawodu swoim kibicom zawodu w sobotnim meczu 22. kolejki Premier League. Na Stamford Bridge pewnie 3:0 pokonali Burnley.

Pierwsza połowa potoczyła się po myśli faworyzowanych gospodarzy, którzy na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Wynik meczu w 27. minucie otworzył Jorginho, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Williamie.

W 38. minucie podopieczni Franka Lamparda zdobyli drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Tammy Abraham, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Recce’a Jamesa z prawego skrzydła.

W drugiej połowie Chelsea nie zamierzała rezygnować z kolejnych ataków. Cztery minuty po wznowieniu gry na 3:0 podwyższył Callum Hudson-Odoi, który wykorzystał podanie Cesara Azpiliceuty. Jak się okazało było to trafienie ustalające wynik meczu.

Chelsea FC – Burnley FC 3:0 (2:0)

1:0 Jorginho (k.) 27′
2:0 Abraham 38′
3:0 Hudson-Odoi 49′