Koniec roku w Premier League. City lepsze od Szabli

Kevin De Bruyne

Nie bez problemów komplet punktów w konfrontacji z beniaminkiem, Sheffield United zapisali dziś na swoje konto piłkarze Manchesteru City – podopieczni Pepa Guardioli pokonali Szable 2:0, po bramkach Sergio Aguero oraz Kevina De Bruyne. Przy pierwszym golu nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Na trzy zmiany po porażce na Molineux zdecydował się opiekun Obywateli, Pep Guardiola – miejsca Edersona, Mendy’ego i Otamendiego zajęli Bravo, Zinchenko oraz Garcia. Także trzech zawodników po remisie z Szerszeniami wymienił Chris Wilder – zamiast Lundstrama, McGoldricka i McBurniego mogliśmy oglądać Besicia, Mousseta i Robinsona.

Od pierwszych minut piłkarze beniaminka chcieli pokazać swoim rywalom, że nie zamierzają oddać mistrzom Anglii trzech punktów w łatwy sposób. Co więcej, w pierwszych fragmentach spotkania, to Szablelepiej prezentowały się na boisku – w ósmej minucie gry stworzyli również pierwszą sytuację, gdy po centrze Robinsona, niecelnie główkował Mousset.

Gospodarze przebudzili się w drugim kwadransie – w 17. minucie, Mahrez w ostatniej chwili został jednak zablokowany przez Egana. Osiem minut później, znów gorąco zrobiło się pod bramką Claudio Bravo – najpierw Fernandinho zatrzymał Mousseta, a chwilę później, po dośrodkowaniu Norwooda, w świetle bramki nie zmieścił się Egan.

Kwadrans przed końcem pierwszej połowy, futbolówka znalazła się w siatce Manchesteru City – po świetnym, krosowym zagraniu Flecka, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Mousset, ale gol Francuza został anulowany po wideoweryfikacji, która wykryła spalonego.

Sporo działo się również w ostatnich minutach pierwszych 45 minut – najpierw zbyt wysoko piłkę uderzył Walker, później w bramkę nie trafił uderzający z woleja Besić, a w 40. minucie, uderzenie Mousseta z ostrego kąta ugrzęzło w bocznej siatce.

Wynik otwarty został siedem minut po przerwie w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach – sędzia wyraźnie przeszkodził gościom w wyprowadzeniu piłki spod własnego pola karnego, z czego skrzętnie skorzystał do De Bruyne, który zagrał prostopadle do Sergio Aguero, a Argentyńczyk silnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył gola na 1:0. Protesty gości na nic się zdały, albowiem pomimo analizy VAR, bramka została uznana.

Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Obywatele dołożyli drugiego gola – Mahrez zagrał prostopadle do De Bruyne, który przełożył z łatwością przeciwnika i płaskim strzałem w krótki róg zaskoczył Hendersona. W doliczonym czasie gry o sporym pechu mówić mógł Sharp, który po dośrodkowaniu Stevensa, upolował głową słupek bramki strzeżonej przez Claudio Bravo.

Kiedy następne mecze?

Mistrzowie Anglii odnieśli tym samym trzynaste ligowe zwycięstwo w trwającej kampanii Premier League – podopieczni Pepa Guardioli plasują się na trzeciej pozycji, ale do drugiego Leicester tracą tylko jedno oczko. 2020 rok rozpocznie się dla The Citizens od spotkania z Evertonem, podczas gdy Sheffield United podejmie Liverpool.

Manchester City – Sheffield United 2:0 (0:0)

1:0 Aguero 52′
2:0 De Bruyne 82′

B. Silva – Stevens

City: Bravo – Zinchenko, Fernandinho, Garcia, Walker – Rodri, B. Silva (62′ Gundogan) – Sterling (87′ Gabriel Jesus), De Bruyne, Mahrez – Aguero (81′ Foden)

Sheffield: Henderson – O’Connell, Egan, Basham – Stevens, Fleck, Norwood, Besić (75′ McBurnie), Baldock – Mousset (83′ Sharp), Robinson (59′ McGoldrick)