Tottenham wygrywa z Brighton

Dele Alli

W pierwszym spotkaniu w Boxing Day obeszło się bez niespodzianki. Tottenham przed własną publicznością pokonał 2:1 Brighton i awansował na piąte miejsce w tabeli Premier League.

W roli faworyta do czwartkowego spotkania przystępowali gospodarze, ale po pierwszej połowie zanosiło się na niespodziankę, bowiem gości wykorzystali jeden ze stałych fragmentów gry i wyszli na prowadzenie. W 37. minucie po dośrodkowaniu Pascala Grossa z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Adam Webster i strzałem głową pokonał bramkarza Tottenhamu.

Osiem minut po przerwie Tottenham doprowadził do wyrównania. Po błędzie w defensywie Brighton, piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi Harry’ego Kane, który na raty trafił do siatki rywali.

W 72. minucie podopieczni Jose Mourinho wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę świetnie zgrał Serge Aurier, a Dele Alli mocnym strzałem pod poprzeczkę z prawej strony pola karnego nie dał szans bramkarzowi.

Tottenham Hotspur – Brighton 2:1 (1:1)

0:1 Webster 37′