Real Sociedad górą na Estadio El Sadar

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.12.2019 15:56

La Liga

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
CA Osasuna przegrała na swoim stadionie z Realem Sociedad San Sebastian 3:4 w meczu 17. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Tym samym ekipa Imanola Alguacila wskoczyła na czwarte miejsce w ligowej klasyfikacji.

Pięć punktów dzieliło obie drużyny przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki po wygranych bojach w ramach Copa del Rey.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji zespołem aktywniejszym w ofensywie byli goście, a efektem tego było to, że już w 15. minucie na prowadzenie Basków wyprowadził Mikel Oyarzabal. Na tym jednak Real nie poprzestał, podwyższając swoje prowadzenie trzy minuty później za sprawą Cristiana Portuguesa.

Tymczasem w 28. minucie kapitalnym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Martin Ödegaard. Gospodarzy w pierwszej połowie stać było tylko na jednego gola, którego autorem by Aridane, pokonując golkipera rywali po uderzeniu głową. Tym samym do przerwy goście prowadzili 3:1.

Po zmianie stron Osasuna starał się gonić rywali. W 49. minucie kontaktowego gola strzelił Ezequiel Avila. Niemniej w 72. minucie czerwoną kartką ukarany został Facundo Roncaglia, co podcięło skrzydła gospodarzom. Z kolei w 79. minucie bramkę na 4:2 dla Realu zdobył Alexander Isak.

Ostatnie słowo należało natomiast do Argentyńczyka Avili. To było jednak wszystko, na co było stać Osasunę tego wieczoru. Jednocześnie w boju, w którym padło siedem goli, górą okazała się drużyna z Kraju Basków, która zaliczyła swoje dziewiąte zwycięstwo w sezonie.

CA Osasuna - Real Sociedad San Sebastian 3:4 (1:3)

0:1 Oyarzabal 15'
0:2 Portugues 18'
0:3 Ödegaard 28'
1:3 Aridane 45+1'