Carabao Cup: Man City, Man Utd i Leicester w półfinale

Raheem Sterling

W środę uzupełniona została stawka półfinalistów Carabao Cup. Do najlepszej czwórki rozgrywek awansowały drużyny Manchesteru City, Manchesteru United i Leicester City.

Większych problemów z wywalczeniem awansu nie miały obie drużyny z Manchesteru. City w wyjazdowym meczu pokonali 3:1 Oxford United, choć do 50 minuty gospodarze jeszcze się trzymali i remisowali z utytułowanym rywalem 1:1. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Raheem Sterling, który zdobył dwie bramki i przechylił szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny.

Z kolei Manchester United w meczu na Old Trafford spokojnie 3:0 pokonał Colchester United. Na listę strzelców wpisywali się Marcus Rashford i Anthony Martial. Jedna bramka padła po samobójczym trafieniu.

Najwięcej emocji dostarczył natomiast pojedynek Evertonu z Leicester City. Po dwóch kwadransach wydawało się, że problemów z wywalczeniem awansu nie będą miały Lisy, które po trafieniach Maddisona i Evansa prowadziły 2:0. W drugiej połowie gospodarze odrobili jednak straty dzięki bramkom Daviesa i Bainesa. O awansie do półfinału decydowały “jedenastki”. Te lepiej egzekwowali podopieczni Brendana Rodgersa.

We wtorek awans, po wysokim zwycięstwie 5:0 nad Liverpoolem, wywalczyła Aston Villa.

Everton – Leicester City 2:2 (0:2) k. 2:4
0:1 Maddison 26′