Szczęśliwe zwycięstwo Bayernu

Robert Lewandowski

Bayern Monachium bardzo szczęśliwie odniósł dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Hansiego Flicka na wyjeździe pokonali 3:1 Freiburg, dwie bramki zdobywając w doliczonym czasie gry.

Bawarczycy przystępowali do środowego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Na objęcie przez nich prowadzenia nie trzeba było długo czekać. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się niezawodny Robert Lewandowski, który wykorzystał dobranie Alphonso Daviesa.

Bayern już wcześniej miał dogodne sytuacje, ale piłki w bramce nie potrafili umieścić Benjamin Pavard i Thomas Mueller. W pierwszej połowie wynik meczu nie uległ już zmianie.

Kwadrans po wznowieniu gry Freiburg zaskoczył rywali i doprowadził do wyrównania. Manuela Neuera pokonał Vincenzo Grifo, przybliżając swój zespół do sprawienia niespodzianki.

Gospodarze przez długi czas dobrze bronili dostępu do własnej bramki i wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. W doliczonym czasie gry Bayern szczęśliwie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. W roli głównej wystąpił Serge Gnabry, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

SC Freiburg – Bayern Monachium 1:3 (0:1)

0:1 Lewandowski 16′