Championship: WBA znowu pierwsze, grali Polacy

Mateusz Klich

West Bromwich Albio wygrało derbowy pojedynek z Birmingham City 3:2 i wróciło na pozycję lidera. Wszystko przez to, że Leeds United niespodziewanie straciło punkty u siebie z Cardiff City, remisując 3:3.

Drużyna Mateusza Klicha (90 minut gry) prowadziła już w tym meczu 3:0, w tym jeszcze osiem minut przed końcem 3:1, ale mimo to nie wygrała i spadła na drugie miejsce.

Na trzecią pozycję awansowało Preston North End, które uporało się z Luton Town i wykorzystało porażkę Fulham z Brentford, które z kolei wskoczył na czwarte miejsce w lidze. Cottagers zostali jeszcze wyprzedzeni przez Sheffield Wednesday, które nadspodziewanie wysoko ograło na wyjeździe Nottingham Forest.

Zadowoleni z wyników swoich zespołów mogą być także polscy bramkarze. Millwall Bartosza Białkowskiego ograło Derby County Krystiana Bielika (ławka rezerwowych), a Huddersfield Town Kamila Grabary zremisowało w Wigan 1:1.