Młoty ograły Świętych

Piłka Premier League

Ważne zwycięstwo w sobotni wieczór odnieśli piłkarze West Ham United, którzy w wyjazdowym meczu pokonali 1:0 Southampton. Dzięki tej wygranej Młoty powiększyły do czterech punktów przewagę nad strefą spadkową.

West Ham na prowadzenie wyszedł w 37. minucie. Po dośrodkowaniu piłkę głową do Sebastiena Hallera świetnie zgrał Pablo Fornals. Francuski napastnik pewnym uderzeniem z dwunastu metrów nie dał szans bramkarzowi Świętych.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramki, ale brakowało im skuteczności. Gościom dopisywało również szczęście, bowiem po jednym ze strzałów piłka trafiła w poprzeczkę ich bramki. Ostatecznie w drugiej odsłonie kibice nie doczekali się kolejnych trafień.

West Ham tym samym odniósł trzecie wyjazdowe zwycięstwo i przesunął się na 15. miejsce w tabeli. Z kolei dla Southampton to już dziesiąta porażka w tym sezonie. W zespole gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Jan Bednarek.

Southampton FC – West Ham United 0:1 (0:1)

0:1 Haller 37′