Osasuna na remis z Sevillą

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.12.2019 22:56

Javier Hernandez  |  fot. Grzegorz Wajda

W ostatnim meczu 16. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy CA Osasuna zremisowała u siebie z Sevillą FC. Dla gospodarzy był to ósmy remis w sezonie, a dla gości czwarty.

Ekipa z Andaluzji przystępowała do swojej potyczki, chcąc dotrzymać kroku FC Barcelonie i Realowi Madryt. Z kolei team Arrasate zamierzał pokrzyżować plany rywali, chcąc wygrać swoje drugie z rzędu spotkanie po tym, jak tydzień temu Osasuna pokonała RCD Espanyol.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, bo już w 11. minucie na prowadzenie gości wyprowadził Munir El Haddadi, który po indywidualnej akcji zaliczył swoje szóste trafienie w sezonie.

Radość w szeregach ekipy Julena Lopeteguiego trwała jednak tylko do doliczonego czasu pierwszej połowy, w tym czas okresie boiskowej rywalizacji do wyrównania doprowadził Ezequiel Avila, więc do przerwy było 1:1.

Po zmianie stron rezultat boiskowej rywalizacji nie uległ zmiany. Tym samym obie ekipy musiały zaakceptować podział punktów, mimo że gospodarze kończyli zawody w dziesiątkę, bo w 61. minucie z powodu drugiej żółtej kartki plac gry musiał opuścić Oier Sanjurjo.

CA Osasuna - Sevilla FC 1:1 (1:1)

0:1 El Haddadi 11'
1:1 Avila 45+2'