Legia triumfuje we Wrocławiu

Paweł Wszołek

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 18. kolejki PKO Ekstraklasy, Legia Warszawa pewnie pokonała na wyjeździe 3:0 Śląsk Wrocław. Podopieczni Aleksandara Vukovicia awansowali dzięki tej wygranej na drugie miejsce w tabeli.

Spotkanie mogło doskonale rozpocząć się dla Śląska. W siódmej minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul Igora Lewczuka. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystał Robert Pich, którego płaskie uderzenie świetnie wybronił Radosław Majecki.

Sześć minut później na prowadzenie wyszła Legia. Po podaniu Luquinhasa z piłką w pole karne wpadł Karbownik, a następnie zagrał do lepiej ustawionego Pawła Wszołka. Ten strzałem przy dalszym słupku nie dał szans bramkarzowi. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej połowie inicjatywa należała do Legii, która szukała okazji do podwyższenia prowadzenia. W bramce Śląska dobrze spisywał się jednak Matus Putnocky, który bronił między innymi strzały Luquinhasa.

W 73. minucie Legia zdobyła drugiego gola. Prowadzenie gości podwyższył Jose Kante, który dość szczęśliwie doszedł do bardzo dobrej sytuacji i uderzeniem z ostrego kąta trafił do siatki.

Dziesięć minut później Legia definitywnie rozstrzygnęła losy rywalizacji. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Wszołka z prawej strony, do bramki Śląska z pięciu metrów strzałem głową trafił zupełnie niepilnowany Luquinhas.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 0:3 (0:1)

0:1 Wszołek 14′