Bayer lepszy od Schalke

Julian Baumgartlinger

W ostatnim, sobotnim meczu 14. kolejki Bundesligi, Bayer Leverkusen ograł na BayArena Schalke Gelsenkirchen 2:1 (1:0). Oba trafienia dla wygranej drużyny zanotował Alario, a jedynego gola dla Die Knappen zdobył Raman. Podopieczni Bosza awansowali tym samym na szóstą lokatę w tabeli.

Obydwie ekipy przystąpiły do spotkania w dobrych nastrojach – w zeszłym tygodniu Leverkusen pokonało na Allianz Arenie Bayern 2:1. Gracze z Gelsenkirchen również wygrali swój poprzedni mecz 2:1 – rozprawili się na własnym boisku z Unionem Berlin.

Mimo zwycięstwa nad monachijczykami, w ustawieniu Petera Bosza doszło do czterech zmian – odpoczywali Volland, Amiri, Diaby i Tah (ostatni pauzował za czerwoną kartkę w poprzednim meczu) Ich miejsce zajęli Alario, Havertz, Bellarabi i Dragovic. Z kolei David Wagner zdecydował się na tylko jedną korektę – poza wyjściową jedenastką znalazł się Nastasić, a na murawę od pierwszych minut wybiegł Burgstaller.

Kwadrans po rozpoczęciu spotkania padł pierwszy gol – Bailey dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, błąd popełnił Nubel, który wyszedł z bramki, a pomyłkę rywala wykorzystał Alario, który zdobył bramkę głową. Dwie minuty później prowadzenie podwyższyć mogł Bellarabi, strzał z dosyć ostrego kąta obronił jednak bramkarz Schalke.

W 25. minucie fantastyczne podanie w pole karne otrzymał Raman, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Hradecky. Pięć minut przed upływem regulaminowego czasu pierwszej części spotkania, w szestnastce dużo miejsca miał Alario, Argentyńczyk składał się jednak za długo do strzału i została mu ona wybita. Futbolówka trafiła pod nogi Baily’ego, ale jego strzał również został zablokowany.

Pierwszy celny strzał w drugiej połowie, oddany został w 65. minucie, kiedy to po strzale Diaby’ego w kierunku lewego słupka, dobrą interwencją popisał się młody bramkarz przyjezdnych. Aptekarze kolejną szansę na drugie trafienie mieli w 77. minucie, Amiri uderzył z 17. metra w lewy, dolny róg bramki, ale kolejna udaną interwencję zaliczył Nubel.

Cztery minuty później Bayer dopiął swego – Aranguiz dostał podanie w pole karne i oddał ją do Alario, który wbił piłkę do siatki z bliskiej odległości. Zaledwie minutę później gola kontaktowego zdobyli Die Königsblauen – piękne prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Kutucu, Turek następnie podał piłkę między nogami obrońcy rywala, a do pustej bramki trafił Raman.

Kiedy następne mecze?

W środku tygodnia Bayer ugości na swoim stadionie Juventus, w meczu Ligi Mistrzów, natomiast goście, w kolejny weekend, podejmą na Veltins Arena Eintracht Frankfurt.

Bayer Leverkusen – Schalke Gelsenkirchen 2:1 (1:0)

1:0 Alario 15′
2:0 Alario 81′