Newcastle wygrywa w Sheffield

Piłka Premier League

Szóste zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w czwartek piłkarze Newcastle United, którzy na wyjeździe pokonali 2:0 Sheffield United. Dla gospodarzy to pierwsza porażka od końcówki września.

Newcastle objęło prowadzenie w 16. minucie spotkania. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Javiera Manquillo z prawej strony boiska, pojedynek główkowy z obrońcą wygrał Allan Saint-Maximin i pewnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Sheffield United. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie meczu kibice również zobaczyli tylko jednego gola. W 70. minucie po zagraniu z głębi pola i zgraniu futbolówki przez Andy’ego Carrolla do rozpędzonego Jonjo Shelvey, ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem spokojnie trafił do siatki. Wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania.

Sheffield United tym samym zakończyło świetną serię siedmiu kolejnych ligowych spotkań bez porażki.

Sheffield United – Newcastle United 0:2 (0:1)

0:1 Saint-Maximin 15′
0:2 Shelvey 70′