Van Dijk daje wygraną Liverpoolowi

Virgil Van Dijk

Liverpool nie zwalnia tempa! Podopieczni Juergena Kloppa w sobotę odnieśli trzynaste zwycięstwo w tym sezonie, tym razem pokonując 2:1 u siebie Brighton. Po tym meczu mają już 11 punktów przewagi nad Manchesterem City.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania potoczyła się zgodnie z planem. Liverpool na przerwę schodził z dwubramkowym prowadzeniem. W 18. minucie wynik spotkania otworzył Virgil van Dijk, który pokonał bramkarza rywali uderzeniem głową po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda.

W 24. minucie środkowy obrońca Liverpoolu wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Ponownie zaskoczył Ryana strzałem głową, ponownie po centrze Alexandra-Arnolda, tym razem jednak z rzutu rożnego.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku przez pierwsze dwa kwadranse. W 76. minucie doznali jednak poważnego osłabienia, bowiem czerwoną kartkę za faul na zawodniku rywali poza polem karnym otrzymał Alisson. Trzy minuty później kontaktowego gola dla Brighton zdobył Lewis Dunk, który zupełnie zaskoczył strzałem z rzutu wolnego ustawiającego mur Adriana. Wynik 3:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Liverpool – Brighton 2:1 (2:0)

1:0 Van Dijk 18′
2:0 Van Dijk 24′