LM: Man City remisuje z Szachtarem

Josep Guardiola

Manchesterowi City nie udało się odnieść czwartego zwycięstwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Josepa Guardioli tylko zremisowali u siebie 1:1 z Szachtarem Donieck. Wynik ten zagwarantował im jednak pierwsze miejsce w grupie.

Pierwsi doskonała okazję do objęcia prowadzenia stworzyli sobie niespodziewanie goście. W 15. minucie, po fatalnym błędzie Edersona, który nie trafił w piłkę poza polem karny, do bramki Manchesteru City powinien trafić Tete. Gospodarzy przed stratą gola uchronił jednak doskonała interwencją Fernandinho.

Podopieczni Josepa Guardioli starali się odpowiedzieć w kolejnych minutach, ale nie mieli pomysłu na to jak zaskoczyć dobrze dysponowanego Pjatowa. W efekcie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga odsłona meczu dobrze ułożyła się dla Mancheteru City, który w 56. minucie objął prowadzenie. Z piłką w polu karnym przedzierał się Gabriel Jesus, który następnie odegrał ją do lepiej ustawionego Ilkaya Gundogana. Reprezentant Niemiec strzałem z dziewięciu metrów trafił do siatki.

W 69. minucie Szachtar doprowadził do wyrównania. Po ładnej akcji i płaskim podaniu Dodo z prawej strony, Edersona mocnym strzałem z ośmiu metrów pokonał Manor Salomon. Gospodarzom mimo starań nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się remisem.

Manchester City – Szachtar Donieck 1:1 (0:0)

1:0 Gundogan 56′
1:1 Salomon 69

Man City – Fernandinho

Man City: Ederson – Cancelo, Otamendi, Fernandinho, Angelino – Gundogan, Rodri (76′ Foden), De Bruyne (70′ D. Silva) – B. Silva, Jesus, Sterling

Szachtar: Pjatow – Dodo, Krywcow, Matvijenko, Ismaily – Patrick, Stepanenko – Tete, Kowalenko (81′ Antonio), Konopljanka (65′ Solomon) – Junior Moraes (90+1′ Sikan)