PSG z jedenastą wiktorią

Angel Di Maria

Paris Saint-Germain w meczu 14. kolejki Ligue 1 pokonał przed własną publicznością Lille OSC 2:0. Paryżanie losy rywalizacji rozstrzygnęli w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji.

Podopieczni Thomasa Tuchela podchodzili do swojego spotkania z dużą chęcią wygrania swojego drugiego spotkania z rzędu w lidze. Oznaką tego było między innymi to, że wyjściowym składzie mistrzów Francji znalazł się Neymar. Goście liczyli z kolei na przerwanie serii bez wygranej.

Niestety dla kibiców Lille już w pierwszej połowie losy meczu zostały rozstrzygnięte za sprawą stołecznego teamu. Najpierw w 17. minucie wynik meczu otworzył Mauro Icardi, wykorzystując podanie Idrussy Gueye. Z kolei na początku trzeciego kwadransa spotkania wynik spotkania podwyższył Angel Di Maria.

W drugiej połowie okazję na zdobycie bramki miał jeszcze Julian Draxler, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła w łupek, więc wynik starcia już się nie zmienił Tym samym mistrzowie Francji okazali się lepsi od aktualnych wicemistrzów Ligue 1. Dodajmy, że dla paryżan byłą to trzecia z rzędu ligowa wiktoria w roli gospodarza.

Paris Saint-Germain – Lille OSC 2:0 (2:0)

1:0 Icardi 17′
2:0 Di Maria 31′