Cztery gole w Zabrzu i remis

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.11.2019 20:06

Igor Angulo  |  fot. ASInfo

W inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej PKO Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze mierzył się z Wisłą Płock, miał miejsce wynik 2:2. Chociaż obie ekipy walczyły zacięcie w żywym meczu o pełną pulę, to ostatecznie musiały zadowolić się podziałem punktów. Dodajmy, że Trójkolorowi w 90. minucie byli blisko zwycięstwa, ale piłka po próbie Mateusza Matrasa trafiła w słupek.

Dla obu ekip bój na stadionie mieszczącym się przy ulicy Roosevelta miał być tym na przełamanie. Gospodarze mieli zamiar wrócić na zwycięski szlak po siedmiu spotkaniach bez zwycięstwa,  a Nafciarze chcieli się przełamać po trzech meczach bez wiktorii.

Mecz lepiej zaczęli podopieczni Marcina Brosza, którzy w 11. minucie po pięknym uderzeniu Igora Angulo objęli prowadzenie. Hiszpan popisał się mocnym strzałem z dystansu, po którym żadnych szans na udaną interwencję nie miał golkiper gości.

Radość z prowadzenia w szeregach zabrzan nie trwała jednak długo, bo już w 16. minucie do wyrównania doprowadził Ricardinho, wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali po dośrodkowaniu jednego ze swoich kolegów z zespołu z rzutu rożnego. Tymczasem w 42. minucie na prowadzenie wiślaków wyprowadził Giorgi Merebaszwili.

Po zmianie stron Górnik zdołał doprowadzić do wyrównania za sprawą Angulo. Napastnik zabrzan wykorzystał podanie od Łukasza Wolsztyńskiego, kierując piłkę do siatki po uderzeniu z mniej więcej 14 metrów. Ostatecznie do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc obie ekipy podzieliły się punktami.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 2:2 (1:2)

1:0 Angulo 11'
1:1 Ricardinho 16'
1:2 Merebaszwili 42'
2:2 Angulo 72'