Rozpędzone Lisy, bezradny Arsenal. Leicester wiceliderem

Jamie Vardy

Na pozycję wicelidera awansowali piłkarze Leicester City, którzy pokonując przed własną publicznością Arsenal 2:0 (0:0) zanotowali czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo. Dla Kanonierów porażka na King Power Stadium była za to czwartym kolejnym ligowym spotkaniem bez zwycięstwa. Gole dla Lisów zdobyli Vardy i Maddison.

Brendan Rodgers wystawił dziś do gry identyczną jedenastkę, jak w ubiegłym tygodniu przeciwko Crystal Palace. Trzech zawodników po remisie z Wolves wymienił za to Unai Emery – zamiast Tierney’a, Ceballosa i Sokratisa, mogliśmy oglądać Bellerina, Holdinga i Kolasinaca.

Od pierwszych minut sporą przewagę na murawie osiągnęli gospodarze, a pierwszy kwadrans przyniósł dwie kontrowersyjne sytuacje – najpierw nie odgwizdany został faul Guendouziego we własnym polu karnym na Soyuncu, a kilka minut później, jedenastki nie było także po zagraniu ręką Ndidego po drugiej stronie boiska.

W drugiej części pierwszej połowy, przewagę utrzymywały Lisy, aczkolwiek nie przekładało się to na groźne sytuacje pod bramką Leno. Niemieckiego bramkarza najpierw próbował zaskoczyć Perez, ale uderzył niecelnie, a w końcówce, bardzo bliski szczęścia był uderzający z rzutu wolnego Maddison.

Cztery minuty po przerwie, o farcie mogli mówić Kanonierzy – Pereira wycofał futbolówkę w polu karnym do Ndidiego, którego strzał ostemplował poprzeczkę. Na odpowiedź Arsenalu nie trzeba było długo czekać – w 53. minucie, mający sporo swobody Bellerin zdecydował się na uderzenie z 16 metrów, ale futbolówka przefrunęła tuż nad poprzeczką.

Kilka minut później piłkę do siatki posłał Aubameyang, ale gol słusznie nie został uznany, albowiem Gabończyk znajdował się na niewielkim spalonym. W 68. minucie, wynik otworzyli za to gospodarze – koronkową akcję wykończył niepilnowany w polu karnym Vardy, który otrzymał podanie od Tielemansa.

Lisy ruszyły za ciosem i szybko zdobyli drugiego gola. Ze strzałem Vardy’ego w 72. minucie poradził sobie jeszcze Leno, ale trzy minuty później było już 3:0 – Vardy wyłożył futbolówkę do ustawionego tuż przed polem karnym Maddisona, a ten uderzył bez zastanowienia pomiędzy nogami Bellerina i ulokował piłkę w siatce.

Kiedy następne mecze?

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i kibice Lisów mogli świętować czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i awans na pozycję wicelidera ligi. Arsenal kontynuuje serię spotkań bez wygranej – aktualnie licznik wskazuje cztery. Po przerwie reprezentacyjnej, Leicester podejmie Brighton, natomiast Arsenal zmierzy się z Southamptonem.

Leicester City – Arsenal FC 2:0 (0:0)