Inter męczył się z Hellasem, kilka minut Stępińskiego

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  09.11.2019 19:57

Antonio Conte  |  fot. Grzegorz Wajda

Sporo krwi napsuli dziś piłkarzom Interu Mediolan zawodnicy Hellasu Werona, ale ostatecznie komplet punktów został na Giuseppe Meazza - podopieczni Antonio Conte wygrali bowiem 2:1 i wskoczyli na fotel lidera. Wynik w 19. minucie otworzył Verre, ale po zmianie stron, losy meczu odwrócili Vecino do spółki z Barellą.

Na dwie zmiany po porażce w Lidze Mistrzów z Dortmundem zdecydował się Antonio Conte - zamiast Godina i Candrevy, w wyjściowej jedenastce pojawili się Lazaro i Bastoni. Także dwóch piłkarzy po ograniu Brescii wymienił trener Jurić - miejsca Kumbulli i Veloso zajęli Gunter oraz Pessina. Niestety ponownie na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczął Mariusz Stępiński.

W pierwszych minutach piłkarze Interu dwukrotnie przedarli się w pole karne gości - dwa razy w kierunku bramki Hellasu uderzał Lautaro Martinez, który za pierwszym razem trafił w boczną siatkę, a chwilę późnije główkował nad poprzeczką.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 19. minucie - arbiter podyktował rzut karny dla gości, po tym jak dopatrzył się faulu Handanovicia na Zaccagnim. Jak pokazały powtórki, do kontaktu jednak nie doszło, ale... interwencji VAR-u nie było. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł więc Verre, który silnym uderzeniem wyprowadził zespół z Werony na prowadzenie.

Piłkarze Interu podrażnieni stratą bramki ruszyli mocno do przodu - na przestrzeni kilku minut dwie sytuacje miał Lukaku, ale skutecznie interweniował Silvestri. W 27. minucie zza pola karnego przymierzył jeszcze Brozović, ale futbolówka prześlizgnęła się tylko po poprzeczce.

Dziesięć minut później, Silvestri zatrzymał także próbę de Vrija. W końcówce pierwszej odsłony, gospodarze byli dosłownie o milimetry od wyrównującego gola - strzał Lukaku wybroniony został przez bramkarza, a chwilę później, futbolówka wybita została przez jednego z obrońców tuż sprzed linii bramkowej, co doskonale zaprezentował system Goal Line Technology.

Po zmianie stron, Nerazzurri kontynuowali szturm na bramkę Silvestriego, aczkolwiek długo nie potrafili poważnie zagrozić ekipie z Werony. W 65. minucie, podopieczni Antonio Conte dopięli jednak swego - świetnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Lazaro, a równie pięknym uderzeniem głową do wyrównania doprowadził Vecino.

Remis nie był oczywiście wystarczający dla zawodników z Giuseppe Meazza, którzy za wszelką cenę chcieli sięgnąć po komplet oczek. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Inter objął wreszcie prowadzenie, po tym jak kapitalnym uderzeniem zza pola karnego futbolówkę w okienku bramki Silvestrego umieścił Barella.

Trener Jurić błyskawicznie zareagował na straconego gola i w 84. minucie, na murawie pojawił się Mariusz Stępiński. Polak zdołał w przeciągu kilku minut spędzonych na boisku stworzyć zagrożenie pod bramką Handanovicia - lewą stroną w pole karne przedarł się Lazović, po którego dograniu Stępiński posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

Kiedy następne mecze?

Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie i Antonio Conte mógł cieszyć się z dziesiątego ligowego zwycięstwa w sezonie. Przynajmniej do jutra, piłkarze Interu zajmować będą pozycję lidera. Po zakończeniu reprezentacyjnej przerwy, mediolańczycy podejmą Torino, podczas gdy Hellas zmierzy się z Fiorentiną.

Inter - Hellas Werona 2:1 (0:1)

0:1 Verre (k.) 19'
1:1 Vecino 65'
2:1 Barella 83'

Brozović, Martinez, Barella - Zaccagni

Inter: Handanović - Bastoni, de Vrij, Skriniar - Biraghi (64' Candreva), Barella, Brozović, Vecino, Lazaro (85' D'Ambrosio) - Martinez (81' Esposito), Lukaku

Hellas: Silvestri - Gunter, Empereur, Rrahmani - Lazović, Pessina, Amrabat (64' Henderson), Faraoni - Verre, Zaccagni (50' Tutino) - Salcedo Mora (84' Stępiński)

Komentarze | 29 komentarzy

gk87 | 09.11.2019 20:02

Męczył? Hehe dobre ,,,Inter totalna dominacja,tylko głupi karny(według mnie taki 50/50) spowodował,że wynik stykowy ale Hellas w żadnym stopniu nam nie zagroził.Zasluzone 3 pkt, świetny gol Barelli,jedziemy dalej,FORZA INTER !

chill | 09.11.2019 20:07

Przy lepszej skuteczności powinno być 7-1. Karny z dupy i wkradło się trochę nerwowości. Hellas nie miało szans się trzymać 90min, autobus bardzo często się otwiera. W pełni zasłużone 3 pkt, Barella już się spłacił. Przerwa 2 tyg dobrze zrobi, Inter dojechał do tej kolejki oparami. Później tylko kilka kolejek i otwarte okienko.

BOYSSAN | 09.11.2019 20:15

Jedni napiszą , ze Inter na farcie i każdy ma prawo do swojej oceny , ale prawda jest taka ze Hellas był 2 razy w ciągu 90 min w polu karnym Interu. Jeśli ktoś napisze ze zespół który coś takiego zaprezentował zasługiwał w tym meczu na jakiekolwiek punkty to ma jakieś problemy , które trzeba by było zdiagnozować.
O decyzji odnośnie karnego dla Hellas nie będę pisał bo szkoda nerwow , dla mnie komentarz Piotra Czachowskiego w eleven wystarczy ... jednak karny ? Wow
Mecz wyszarpany , 110 % zaanagażowania do końca mimo ze brakowało szczęścia. Najważniejsze są jak zawsze 3 punkty

ynterpies | 09.11.2019 20:21

Sondaż
- Czy Ynter Mediolan wygra w sezonie 2019-2020 LM ilub scudetto? Tak/Nie ;)

Ostoyah | 09.11.2019 20:24

W przypadku Interu 36 strzałów to pech, ale gdy Juventus wygrywa w taki sposób to jękom i stękom interistów nie ma końca :) Nauczcie się, że zwycięstwo to zwycięstwo a szczęście sprzyja lepszym. Gratuluję trzech punktów, dzięki nim jestem spokojniejszy o mecz z Milanem. I cieszę się, że los konsekwentnie uczy Was w tym sezonie pokory - w temacie zwycięstw na farcie, pomocy sędziów czy słynnej "weryfikacji w Europie" :)

kulfon32 | 09.11.2019 20:27

Panie "Redaktoze"....
Na prawdę męczył?
Karny z po wręczeniu  koperty (od jufków) dla Hellasu.
Nawet komentatorzy Eleven mowili - Karny z kapelusza.
Totalna dominacja Interu...
Widzę że strona SerieA.pl nie dośc że zeszła na psy, to jeszcze "redaktozy" nie potrafią być obiektywni....

chill | 09.11.2019 20:31

pisząc redaktorzy obrażasz ten zawód..dzieciaki z wyższymi uprawnieniami i tyle.

kulfon32 | 09.11.2019 20:35

chill - masz rację...
Sorry...

kulfon32 | 09.11.2019 20:36

Sorry...

BOYSSAN | 09.11.2019 20:38

@ Ostoyah nie prowokuj ... przytaczasz wypowiedzi dosłownie dwóch troli o nazwach zibi czy inny wieri i mówisz o opiniach Interistow . Oj słabe to

CZarnianin | 09.11.2019 20:44

Tak to chyba będzie wyglądało. Za Spala i wcześniejszych szkoleniowców Interowi zdarzało się organizować pogromy czy nawet po prostu przekonywująca zwycięstwa. Łomotali Sas, Atalantę, Genuę itp. żeby potem potracić w dziecinny sposób punkty z Cagliari, Bologną czy innym Empoli. Nie mamy się co nastawiać na spektakularne wyniki z tą kadrą, ale możemy się spodziewać wygranej w prawie każdym meczu. Jak na razie wygląda to dobrze, dzisiaj ani przez moment nie zadrżałem o wynik, przewaga była miażdżąca. W dawniejszych czasach pewnie by przegrali albo zremisowali, w tym sezonie są po prostu skuteczni w punktowaniu w Serie A. Powinno być spokojnie 5/6-1, chociaż co do tej jedynki to mam wątpliwości. Żadna z powtórek które pokazywał realizator nie przekonała mnie, że był tam jakikolwiek kontakt. Trzeba poszukać innego ujęcia.

Soccerr | 09.11.2019 20:45

Znowu fuks Interu.

A nie,przepraszam to Juventus ma fuksa. Inter daje popisy heroizmu i waleczności. :)

Mucha52 | 09.11.2019 20:47

Niby dorośli ludzie na tej stronie tymczasem tak łatwo ich wyprowadzić z równowagi samym tytułem generacja snowflake.

NonRare | 09.11.2019 21:21

Kolejna wygrana i tyle się liczy! Forza Inter!
Juve można już dopisać 3pkt. przed meczem (bo z kim jak z kim ale z Milanem.. xD) ludzie nie piszcie mogło by byc tyle i tyle bo nie było stykowy wynik 2:1 i tyle!
Nie ma też co mówić że po strzale Brozo uratowała ich poprzeczka bo równie dobrze by mogło pójść 2cm wyżej i poprzeczki by nie było, a z resztą poprzeczka to w statach strzał niecelny.

Ostoyah | 09.11.2019 21:24

@Boyssan - akurat styl zwycięstw do znudzenia wypominają Juventusowi różne ole i tripletty, więc dałbyś trochę potresować mniej ogarniętych kolegów zamiast walczyć o ich bezstresowe wychowanie ;) Peace, koniec droczenia. Inter odrabiający straty w lidze jest przeciwieństwem Interu tracącego przewagę w LM - cały Conte, niesamowite jak jeden człowiek tworzy mentalność całego zespołu.

InterMilanFan | 09.11.2019 21:31

Karny z kapelusza nic nie pomógł. Konsekwencja w dążeniu do celu Conte. Barella bramka poezja. Teraz czas na odpoczynek. Z pokorą czekamy na Juve. Forza Inter!!!!!!!!

InterMilanFan | 09.11.2019 21:33

P.S. Rossonero chyba głowa pod poduszką =)

Chichot | 09.11.2019 22:38

Trzeba przyznać, że Inter bedzie miał pociechę z młodych Włochów. Barella, Bastoni, Esposito. Piękny gol Barelli, oby rozwijał się jak najlepiej bo ma potencjał.

xxBANGxx | 09.11.2019 22:53

Cudowny gol Barelli! Nicolo to znakomity transfer Interu, grauluje.
Italia ma złotą generację w pomocy, bardzo dobrze.
A skoro Inter ma Sensiego i Barelle, to co? Tonali w Juve, hehe.

BOYSSAN | 09.11.2019 22:57

@ xxxBangxxx

Niech Juve weźmie Chiese a Inter Tonaliego :)

Prostytucjusz | 09.11.2019 23:08

Git. Dobry rywal w lidze jest potrzebny i pomaga w rozwoju całej ligi. Gadanie, że wymęczone czy na farcie to zwykłe trollowanie.
Conte robi identyczna robotę jak w Juve, mocna obrona i pomoc, ale mam wrażenie, że Antonio zaczął też ogarniać grę w ataku. Dobrze mieć mocnego rywala w lidze nawet Inter, którego sympatia nie darze. ;)

MrGhost | 09.11.2019 23:26

Cieszy mocna włoska młodzież w Interze, a na wypożyczeniach jeszcze Vanheusden , Pinamonti ,czy Salcedo (może nie tyle wypożyczenie ,co opcja odkupienia). Wygląda na to,że zaczynamy ogarniać temat młodzieży w drużynie seniorskiej . Nie jest to jakiś równoległy byt tylko faktycznie zaplecze pierwszej drużyny. Co do meczu brakuje dobrych zmienników ,którzy podniosą poziom drużyny. Brakuje zdecydowanie kogoś jak Sanchez , który mógłby zarówno teraz jak i w Dortmundzie okazać się zbawienny ,bo choć Esposito to wielki talent ,to jeszcze nie taki gwarant jakości jak Chilijczyk. Jutro trzymamy kciuki za Milan, jest szansa na pozytywny rezultat

NonRare | 09.11.2019 23:29

@Prostytucjusz @xxBangxx
No widzisz ja mam tak samo z Juve że nie lubię go, ale to nie powód żeby obrażać, z takimi kibicami można dyskutowac kulturalnie i to jest świetne! Brawo Wy, oby więcej takich ludzi!

MateuszDabrowsk | 09.11.2019 23:50

Czułem ze Interoki wygrają.  BRamka wisiala w powietrzu i gol był kwestia czasu. Hellas troche dało tylka bo za wiele nie pokazali.

_tripletta_ | 10.11.2019 00:27

Ważna wygrana.
Cóż nie ma co porównywać zwycięstwa z podarowanym karnym po 90 minucie, a podarowanym karnym rywalowi.
Inter po raz kolejny pokazał charakter i strzelił gola conajmniej 10 minut przed końcem meczu, ale niektórych najwyraźniej to boli.
Brawo Inter. O karnym dla Hellasu nawet nie ma co się rozpisywać bo to parodia jakaś.

Rectum | 10.11.2019 02:45

Jak juventus wygrał z Hellasem 2:1 i decydująca bramka oczywiście z karnego to był tytuł "Stara Dama z trzema punktami" a jak Inter wygrał 2:1 to że się męczył. Ta strona jest pro turyńska jak "sędziowie" we Włoszech. Dno i wodorosty dlatego jestem tu pierwszy raz od miesiąca.

vahuPL | 10.11.2019 10:24

Dominacja dominacją, ale trochę to denerwujące, jak przy tak dużej przewadze nie można wcisnąć gola.
Jak dla mnie na pochwałę zasługuje Lazaro, który zagrał bardzo dobry mecz, choć widać, że są problemy ze zrozumieniem się z innymi zawodnikami. Jeśli faktycznie plotki o chęci "odstrzelenia" go przez Conte są prawdziwe, to moim zdaniem będzie to błąd.
Z minusów to trochę zaczyna mnie denerwować gra Lukaku, bo chwilami wygląda jak słoń w składzie porcelany. Taki klocek, który żeby się obrócić czy przebiec parę metrów potrzebuje masę czasu. Z drugiej strony zdarza mu się to zrobić po mistrzowsku i wtedy padają bramki.
Nie rozumiem też rozpływania się nad Esposito. Fakt, chłopak ma potencjał, ale jak na razie jeszcze nic nie pokazał. Robi dużo wiatru i dużo strat. Jak dla mnie Politano daje więcej drużynie.

Milanista1899 | 10.11.2019 10:27

Bardzo proszę moderatorów tej strony o przeczytanie postów osoby używającej nicków: nieomylny, WielkiKondor, Wc_Milan, superzibii i natychmiastową interwencje zważywszy na obraźliwe, prowokujące i pozbawione jakiejkolwiek merytorycznej treści publikację tej osoby... stosowną prośbę przesyłam również drogą mailową do redakcji dziękuje

JuCheBaLe | 10.11.2019 11:53

Widziałem tylko druga połowę ale powiem szczerze że ładnie gra ten Wasz Inter, mam nadzieję że w tym sezonie nawiążecie z nami równorzędna walkę o scudetto bo na resztę zespołów to już chyba nie ma co liczyć. Dać Antkowi czas i będzie coraz lepiej tylko martwi mnie ze zaczyna trochę jęczeć że  ma za mało zawodników,niedługo zacznie się okienko i ciekawe jak zachowa się Inter podejrzewam że jeśli Antka zawioda to będzie wylewanie żali przed kamerami co raczej nie pomoże zespołowi. Ale może będzie ok. Pozdrawiam fanów Interu.