Valencia lepsza od Granady

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  09.11.2019 18:03

La Liga

Dwie bramki zdobyte w końcowym fragmencie spotkania na Mestalla pozwoliły Valencii pokonać przed własną publicznością Granadę 2:0 (0:0). Trzy punkty zapewniły Nietoperzom trafienia Wassa i Torresa.

Dwóch zmian po wysokim zwycięstwie nad Lille w Lidze Mistrzów dokonał Albert Celades - Lee i Cheryshev zostali zastąpieni przez Vallejo i Torresa. Trzech zawodników po porażce z Realem Sociedad wymienił za to Diego Martinez - Marin Ruiz, Gonalons i Soldado zajęli miejsca Diaza, Etekiego i Fernandeza.

Pierwsza połowa spotkania na Estadio Mestalla nie przyniosła zbyt wielu emocjonujących zdarzeń. Jedyne, dwa celne strzały oddali gospodarze - w dziesiątej minucie, indywidualną akcję przeprowadził Maxi Gomez, ale słabe uderzenie Urugwajczyka pewnie obronił Silva, który poradził sobie także z próbą Wassa w doliczonym czasie gry.

Dziesięć minut po przerwie, piłka znalazła się w siatce gości po płaskim strzale Daniego Parejo - początkowo gol został uznany, ale po wideoanalizie, bramkę anulowano z powodu pozycji spalonej, na którym znajdował się Maxi Gomez. Urugwajczyk wyraźnie zasłaniał pole widzenia bramkarzowi Granady.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni trenera Celadesa objęli prowadzenie - piłkę z prawej strony pola karnego dograł Gameiro, a zamykający centrę Wass posłał futbolówkę pod poprzeczkę. Po golu do akcji ponownie wkroczył VAR - ale sędzia nie odgwizdał ostatecznie ani spalonego, ani rzekomego zagrania ręką i Los Che mogli cieszyć się z bramki.

Choć w końcówce piłkarze Granady kilka razy przedarli się w pole karne Nietoperzy, to w doliczonym czasie gry, to gospodarze dołożyli drugą bramkę. Po szybkim rozegraniu od własnej bramki, Torres przebiegł nieatakowany kilkadziesiąt metrów, po czym pięknym strzałem w same okienko ustalił wynik na 2:0.

Kiedy następne mecze?

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło piłkarzom Valencii wskoczyć na siódmą lokatę i zrównać się punktami z szóstą Granadą. W następnej kolejce, podopieczni trenera Celadesa zmierzą się z Realem Betis, a beniaminek podejmie Atletico.

Valencia CF - Granada CF 2:0 (0:0)