LE: Szczęśliwa wygrana Wilków

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Szczęśliwe zwycięstwo w czwartkowym meczu grupy K Ligi Europy odnieśli piłkarze Wolverhamptonu Wanderers, którzy na własnym stadionie pokonali 1:0 Slovan Bratysława.

Po pierwszej bezbramkowej połowie, sześć minut po wznowieniu gry w drugiej części, gospodarze mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia. Rzutu karnego nie zdołał jednak wykorzystać Ruben Neves, którego uderzenie obronił Greif.

Wydawało się nawet, że bezbramkowy rezultat utrzyma się do ostatniego gwizdka sędziego. Tak się jednak nie stało. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, zwycięskiego gola dla Wilków po podaniu Adamy Traore zdobył Raul Jimenez.

Tym samym Wolverhampton odniósł trzecie zwycięstwo w fazie grupowej i zrobił duży krok w kierunku awansu do kolejnej rundy.

Wolverhampton Wanderers – Slovan Bratysława 1:0 (0:0)

1:0 Jimenez 90+2′

Wolverhampton – Jimenez

Wolverhampton: Rui Patricio – Dendoncker, Coady, Kilman – Doherty, Ruben Neves, Moutinho, Vinagre (90+7′ Jonny) – Traore (90+10′ Bennett), Jimenez, Neto (69′ Cutrone)

Slovan: Greif – Medvedev, Abena, Bozikov, De Marco – Bajrić (89′ Ljubicić), De Kamps – Ratao (70′ Suchockij), Rabiu (90+6′ Daniel), Drazić – Sporar