LE: Gent wygrywa w Wolfsburgu

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Pierwszej porażki w fazie grupowej Ligi Europy doznał w czwartek zespół Wolfsburga, który na własnym stadionie przegrał 1:3 z belgijskim Gent.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, aby Wolfsburg miał doznać w tym meczu porażki. Wilki prowadziły bowiem 1:0 po trafieniu Joao Victora w 20. minucie.

Druga połowa należała jednak do Belgów. W 50. minucie Pervana ładnym uderzeniem z woleja zza pola karnego pokonał Roman Jaremcuk. Kwadrans później goście byli już na prowadzeniu. Tym razem dośrodkowanie Vadisa Odjidji-Ofoe wykorzystał Laurent Depoitre.

W 76. minucie padła trzecia bramka dla Gent. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michael Ngadeu, który zaskoczył bramkarza Wolfsburga uderzeniem głową.

VfL Wolfsburg – KAA Gent 1:3 (1:0)

1:0 Joao Victor 20′
1:1 Jaremcuk 50′
1:2 Depoitre 65′
1:3 Ngadeu 76′