LE: Basel z awansem

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Pewni awansu do fazy pucharowej Ligi Europy są po dzisiejszych spotkaniach piłkarze FC Basel – podopieczni trenera Kollera pokonali dziś po raz drugi Getafe i już na pewno nie spadną poniżej drugiego miejsca w tabeli grupy C. Bramki dla Bazylei zdobyli Arthur i Frei, a po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Mata.

Spotkanie na St.Jakob-Park doskonale rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy już w ósmej minucie gry objęli prowadzenie – po dograniu Freia, oko w oko z bramkarzem Getafe stanął Arthur, który sprytną podcinką posłał futbolówkę do siatki. Goście próbowali odpowiedzieć w 27. minucie, ale strzał głową Duro wybronił Omlin.

Końcówka pierwszej odsłony należała do Azulones – w 33. minucie, podopieczni trenera Bordalasa popisali się nietuzinkowym rozegraniem rzutu rożnego, ale w bramkę nie trafił Miramontes. Tuż przed końcem pierwszej połowy było już jednak 1:1 – po faulu Riverosa we własnym polu karnym, jedenastkę na gola zamienił Jaime Mata.

Dziesięć minut po zmianie stron, Getafe mogło nawet objąć prowadzenie, ale w światło bramki nie trafił Fajr. Pięć minut później, to RotBlau mieli za to ponownie o jednego gola więcej – Widmer wyłożył futbolówkę w polu karnym do Freia, a ten precyzyjnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Chichizolę.

W 72. minucie o włos od wyrównującego gola był Maksimović, który ostemplował słupek bramki Bazylei. Cztery minuty później przed szansą stanął za to Widmer, który główkował jednak niecelnie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i piłkarze FC Basel mogli cieszyć się z awansu do fazy pucharowej.

FC Basel – Getafe CF 2:1 (1:1)