REKLAMA
REKLAMA

Pięć zmian w meczach Serie A?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  05.11.2019 19:46
Pięć zmian w meczach Serie A?

Serie A

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) złożyła wniosek o pozwolenie klubom Serie A na dokonywanie pięciu zmian w meczach.

Obecnie w Serie A drużyny mogą skorzystać maksymalnie z trzech z 12 zawodników rezerwowych, ale to wkrótce może się zmienić.

Federacja złożyła w tej sprawie wniosek do Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB) o zwiększenie ilości zmian. IFAB, a nie FIFA, jest organem zarządzającym, który kontroluje przepisy w piłce nożnej.

Kluby z Serie C i D mogą już dokonywać pięciu zmian w meczach. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, Serie A stanie się pierwszą z czołowych europejskich lig, w których takie rozwiązanie zostanie wprowadzone.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Ostoyah | 05.11.2019 20:43

Dobrze, łatwiej byłoby rozdzielać minuty i zadowolić przyspawanych do ławki. Przy obecnej kadrze to byłoby fantastyczne rozwiązanie dla Juve i pozwoliłoby jeszcze bardziej zdystansować rywali, którzy nie mają na ławce pięciu wartościowych zmienników. Ale na pewno taka zmiana nie byłaby wprowadzona w trakcie sezonu, a od kolejnego, więc nie ma co gdybać.

marian0 | 05.11.2019 21:55

@Ostoyah
Mi natomiast wydaje się to kiepskim pomysłem. Jak ktoś chce zadowalać "przyspawanych do ławki", to niech ich od tej ławki "odspawa" od pierwszych minut, albo w teoretycznie łatwiejszych meczach. 5 zmian tak jak faktycznie pewnie zdystansowałoby Juve do reszty stawki, tak samo mogłoby zdystansować europejski top od Juve. Piłkarze mogliby być mniej przyzwyczajeni do 90-minutowych obciążeń, a ponadto część taktyczna meczu wyglądałaby inaczej, co w LM przy braku dodatkowych dwóch zmian mogłoby się odbić czkawką.

Oczywiście jestem zdania, że dodatkowe zmiany by się przydały, choćby z uwagi na napięte terminarze (np. Liverpool w grudniu w ciągu 24h rozegra 2 mecze z czego jeden Katarze), ale powinno być to ujednolicone na całym kontynencie/świecie.

funjuve | 06.11.2019 00:56

Ja też mówię, że tak, ale w całej Europie, a jak nie, to w ogóle.

funjuve | 06.11.2019 00:58

Juventus to i tak sobie do tej pory doskonale radził w Serie A i bez tego.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy