Milan znów pokonany, 90 minut Piątka

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  03.11.2019 22:45

Krzysztof Piątek  |  fot. Grzegorz Wajda

Szóstą porażkę w jedenastym meczu trwającej kampanii Serie A ponieśli dzisiaj piłkarze Milanu, którzy w ostatnim niedzielnym meczu włoskiej ekstraklasy przegrali z Lazio 1:2. Rzymianie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, po pokonaniu Fiorentiny i Torino. Bramki dla rzymian zdobyli Immobile i Correa, a samobójczego gola dołożył Bastos.

Na dwie zmiany po skromnym zwycięstwie nad Spal zdecydował się opiekun Milanu, Stefano Pioli - miejsca Musacchio i Kessiego zajęli Calabria oraz Krunić. Czterech korekt po rozgromieniu Torino dokonał za to w wyjściowej jedenastce trener Inzaghi - zamiast Gabarrona, Cataldiego, Marusicia i Caicedo mogliśmy oglądać Bastosa, Lucasa Leivę, Lazzariego oraz Correę.

Już w pierwszych siedmiu minutach obie drużyny miały okazję na objęcie prowadzenia. Najpierw, po błędzie Paquety, z futbolówką w polu karnym znalazł się Immobile, którego uderzenie zdołał odbić Donnarumma, a chwilę później, po drugiej stronie boiska, futbolówka po strzale Piątka odbiła się od nogi Acerbiego i minęła światło bramki.

W 22. minucie, świetną sytuację wykreowali sobie Rossoneri, ale płaski strzał Paquety okazał się zbyt słaby, by sprawić problemy Strakoshy. Jeszcze goręcej zrobiło się kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska, gdzie poprzeczkę bramki Milanu ostemplował Immobile.

Goście z Rzymu otworzyli wynik meczu w 25. minucie gry - piłkę z prawej strony dośrodkował Lazzari, a celny strzał głową oddał Immobile. Radość podopiecznych trenera Inzaghiego nie trwała jednak długo, albowiem trzy minuty później było już 1:1. Po centrze Calhanoglu z lewej flanki piłkę trącił Piątek, a piłka odbijając się jeszcze od klatki piersiowej Bastosa wpadła do bramki.

W końcówce pierwszej odsłony, gospodarze byli nawet bliscy objęcia prowadzenia. W 36. minucie, do strzału głową doszedł wprowadzony kilka chwil wcześniej Rebić, ale Chorwat minimalnie się pomylił. Cztery minuty później, Bennacerowi niewiele zabrakło, by trafić do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego, ale w ostatniej chwili futbolówkę sprzed linii wygarnął Strakosha.

Kilkanaście minut po przerwie, z piłką w polu karnym znalazł się Piątek, ale piłka po strzale Polaka ugrzęzła w bocznej siatce. W 66. minucie na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego ze sporej odległości zdecydował się Calhanoglu, ale z silną próbą zmierzającą w środek bramki poradził sobie Strakosha.

Dziesięć minut później, akcja przeniosła się pod drugą bramkę - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z piłką minął się Donnarumma, który zdążył jednak wrócić do bramki i zatrzymać strzał Acerbiego. W 83. minucie było już 1:2 - prostopadłym podaniem popisał się Luis Alberto, a w sytuacji jeden na jednego z Donnarummą nie pomylił się Correa.

Kiedy następne mecze?

Podopieczni trenera Inzaghiego odnieśli dziś trzecie zwycięstwo z rzędu i awansowali na czwarte miejsce w tabeli Serie A. Milan zaliczył dziś już szóstą porażkę w tym sezonie i na ten moment Rossoneri otwierają dolną połówkę ligowej klasyfikacji. Co gorsza, na szybką poprawę się nie zanosi, albowiem przed Milanem teraz mecze z Juventusem i Napoli. Lazio w przyszłym tygodniu zmierzy sie za to z Lecce.

AC Milan - S.S. Lazio 1:2 (1:1)

0:1 Immobile 25'
1:1 Bastos (sam.) 28'
1:2 Correa 83'

Duarte, Krunić, Bennacer - Milinković-Savić, Parolo, Radu, Lucas Leiva, Cataldi

Milan: Donnarumma - Hernandez, Romagnoli, Duarte, Calabria - Krunić (85' Bonaventura), Bennacer, Paqueta (53' Leao) - Calhanoglu, Piątek, Castillejo (36' Rebić)

Lazio: Strakosha - Radu, Acerbi, Bastos - Lulić, Alberto, Lucas Leiva, Milinković-Savić (60' Parolo), Lazzari - Correa - Immobile (60' Caicedo [82' Cataldi])

Komentarze | 26 komentarzy

BOYSSAN | 03.11.2019 22:58

No nic

NewMaldini | 03.11.2019 22:58

Kolejne 3 punkty oddane za darmo. W okolicy 65 minuty Lazio na linach, wyczerpane, stojące, seria żółtych kartek, a my nie potrafimy dobić rywala. Nie zasługujemy na tę Ligę mistrzów. Niech ten sezon się już kończy.

Cyklop Dwu Oki | 03.11.2019 23:01

Jak mawiał klasyk "Po latach tłustych przyjdą lata chude" i na odwrót pytanie kiedy w Milanie będzie ten "odwrót"

MrGhost | 03.11.2019 23:09

Milan między 15, a 70 minutą wyglądał imponująco. Pierwszy kwadrans to zupełna niesprawności jednych i drugich, ostatnie 20 minut widać było braki fizyczne,co z resztą widać nie pierwszy raz w tym sezonie. Fatalnie Piątek,Paqueta, Calabria. Znakomici Theo, Bennacer, hakan. Piątek bezużyteczny w ataku pozytywnym,mnóstwo złych decyzji, Paqueta jeździec bez głowy, a Po strata za stratą,tykająca bomba. Milan założył wysoki presing, wyglądało to nieźle, ale bardzo często między obroną a pomocą tworzyły się luki. Pioli odrabia lekcje,ale robi to powoli, Milanistow natomiast mocno odcina po 80 minucie. Widać rękę trenera. Podejrzewam, że gdyby Castillejo został na boisku, Milan tego meczu by nie przegrał. Rebic to zupełna pomyłka. Wejście Bonaventury pokazało, że wszedł gracz wysokiej klasy,widać było to po jego ruchach. Wkrótce powinien podać tlen Mianowicie,tylko czy do tego momentu starczy tyle zaangażowania

Kokodzambo | 03.11.2019 23:09

Szok, zaskoczenie. Miliony pytań bez odpowiedzi.
Jak długo jeszcze? Kiedy Milan wreszcie obierze jakiś kierunek?

Kamciu | 03.11.2019 23:12

Mysle, ze teraz jedynym ratunkiem dla Milanu jest mimo wszystko pelne zaufanie i wsparcie dla Piolego oraz sprowadzenie jakiegos ofensywnego pomocnika w zime. Co do trenera to z pewnoscia niema sensu zmiana na kolejnego. Widac lekka poprawe w grze, ale to wciaz za malo. Rebic powinien nie podnosic sie z lawki, a grac Bonaventura. Kurcze... tam wszystko sie sypie. Tylko cierpliwosc i uswiadomienie sobie (oraz zaakceptowanie tego stanu rzeczy), ze Rossoneri aktualnie sa rozmontowani totalnie moze pomoc. Byc moze wtedy zajdzie wieksza szansa na odpowiednie i konstruktywne, a w szczegolnosci skuteczne wyciagniecie wnioskow. Pilkarze musza uwierzyc w siebie i walczyc ile sie da zmierzajac do celu jakim powinno byc nie awans do LM, a po prostu aby stac sie druzyna konkurencyjna, ktora bedzie walczyc z najlepszymi w lidze. Wtedy po pierwsze ciezka praca i droga do celu bedzie robic swoje i byc moze doda skrzydel tym zawodnikom. Po drugie prawdopodobnie zniknie nieco presji co powinno im pomoc.

Wierze, ze Milan sie podniesie. Kto wie? Moze juz za tydzien w Turynie? Byloby milo.

MrGhost | 03.11.2019 23:13

Sorry słownik zrobił mi psikusy :
-to zupełne nieporozumienie*
-Piątek bezużyteczny w ataku pozycyjnym*
-Wkrótce powinien podać tlen Milanowi*

TylkoJUVENTUS | 03.11.2019 23:31

Cienko widze Milan , tym bardziej ze teraz czekaja ich mecze z Juve i Napoli.

Ostoyah | 04.11.2019 00:00

Obejrzałem pierwszy raz Milan Piolego, żeby wiedzieć czego spodziewać się za tydzień. Chciałem napisać o wnioskach, ale widzę, że mieliście sporo czasu aby wrzucić tu raport meczowy, ale znów zabrakło tych 30-tu sekund na usunięcie odpadów typu wieri czy kutas24, o co wszyscy jęczą tu od miesięcy. Ślepi jesteście, czy ten portal to jakiś chory eksperyment socjologiczny? W obu przypadkach pierd*lcie się z taką moderacją, jesteście żałośni.

Joker | 04.11.2019 00:18

Momentami miło patrzy się na te kombinacje Lazio, szkoda że skuteczność za nimi nie nadąża, ale i tak można być zadowolonym z jakości gry i kolejnego zwycięstwa, bo takiej serii Lazio nie miało w lidze już ładnych kilka miesięcy, poza tym dzisiejsza wygrana jest tymbardziej cenna, ponieważ Milan zagrał jeden z lepszych meczów w sezonie (z tych, które widziałem przynajmniej), i nie był łatwym rywalem, a dodatkowo Lazio w trakcie meczu posypał się atak, a pomimo tego akcję ofensywne Lazio wyglądały bardzo dobrze, co jest w dużej mierze zasługą rozgrywającego z ogromną swobodą i fantazją Alberto, który zwieńczył ten występ genialną asystą do Correi, byłem pewny że zagra prostą piłkę do lewej strony gdzie mu się pokazywał Cataldi, a tymczasem on dał no look pass pomiędzy obrońców Milanu do wychodzącego na pozycję Correi, który kapitalnie wykończył te sytuacje co akurat nie jest w jego przypadku normą, ale widać San Siro i mecz z Milanem powoduje u niego wzrost skuteczności, hehe :) choć wcześniej z 2 sytuacje spaprał... Na plus występ poza strzelacami goli i Alberto także Lazzari (super asysta do Ciro), Acerbi, Lucas, Radu i fajną zmianę dał Parolo, który zmienił dziś słabego Sergieja.

xxBANGxx | 04.11.2019 01:51

Tak to jest jak się idzie w półśrodki zamiast zatrudnić porządnego trenera. Wychodzi na to, że Gattuso robił wyniki ponad stan. A Lazio? Lazio powalczy o TOP4. Mają dużą jakość w pomocy, mają trenera przez duże T i mają Immobile, który gra sezon życia. Jeśli faktycznie zameldują się w TOP4 to życzę im wzmocnień, przede wszystkim w obronie, bo to ich najsłabsza formacja. A przy ewentualnych wzmocnieniach staną się konkurencyjni nawet dla najlepszych.

Forza Juve!

Mucha52 | 04.11.2019 04:19

Nigdy nie zrozumiem kibiców ligi włoskiej którzy Komentują mecz drużyny które i tak nie kibicują i po swoich przemyśleniach na temat meczu piszą np. forza juve,forza Inter ,itp .Przecież ten artykuł nie jest on Juve o Interze czy o Romie, kto komu w tej chwili kibicuje na pewno Milanistów czy kibiców Lazio gówno obchodzi.

grzwyss | 04.11.2019 08:18

unkas24
Uważasz że Tonali, Modric, Ibra to są jacyś masochiści? otrzymają naście lepszych ofert, a mają wybrać tą z Milanu?
Pieprzysz głupoty, inne głupoty czytasz i jeszcze w nie zdaje się wierzysz.

slytherin | 04.11.2019 09:23

No i znow bez niespodzianki.

Milanista88 | 04.11.2019 09:35

Szkoda tego meczu ,bo można było chociaż zremisować,brak koncentracji kosztuję nas zbyt dużo w tym sezonie

CZarnianin | 04.11.2019 09:57

Najlepszy mecz Milanu jaki widziałem w tym sezonie. Co nie znaczy że dobry, niestety dla nich początek pracy Pioliego przypada na takie terminarz że trudno liczyć na jakieś punkty (choć nie pogniewałbym się za remis z Juve). Nie pomaga to na pewno psychice zawodników, coś tam się poprawia, odrobinę grają lepiej, łatwiej konstruują sytuacje bramkowe a tu jeb, znów w łeb. Lazio z kolei jak miało swoje minuty to zamiatało Milan, tylko że przestojów mieli chyba więcej niż dobrych okresów. W ofensywie wyglądają bardzo dobrze, defensywa bardzo przeciętna.

MistrzCalcio | 04.11.2019 11:52

Szykuje się najgorszy sezon Milanu w poprzednim sezonie mieli łącznie 8 porażek , teraz mają już sześć, współczuje...

darek1981 | 04.11.2019 11:53

Ta strona, to jest zwyczajny chlew, a moderatorzy... No właśnie... O tych panach lepiej nic nie pisać. Po co się zniżać do ich wątpliwego poziomu. Żenada.

Forza ACM | 04.11.2019 12:13

darek1981

Widzę, że jesteś tu już od blisko 10 lat podobnie jak ja i za pewne pamiętasz czasy, kiedy za najmniejszą inwektywę pod adresem dowolnego klubu lub użytkownika czy dowolną zaczepkę lub prowokację od razu było ostrzeżenie wraz z usunięciem komentarza, a w razie recydywy ban. Obecnie od jakiś 2 lat wygląda to jak wygląda, a hasło "seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy" pod sekcją komentarzy (moim zdaniem jest tu nie od zawsze) mówi samo za siebie. Pozdrawiam.

xxBANGxx | 04.11.2019 12:28

Mucha52
A ja nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy wypowiadają się nie na temat. Mało tego, ich wypowiedź ma służyć tylko i wyłącznie do taniej prowokacji rodem z Faktu. Kiedy, za przeproszeniem, fanów Serie A gówno obchodzi to co myślisz. A skoro już tu jestem to okej. Może kibice innych drużyn się wypowiadają przykładowo o Milanie, bo oprócz tego, że oglądają mecze swoich drużyn, interesuje ich też poziom innych. W końcu to jedna i ta sama liga. I tak się dzieje wszędzie. Czy to BPL, czy Bundesliga więc nie wiem w czym problem kolego? ;)

Chichot | 04.11.2019 12:35

Milan wyglądał wreszcie jak drużyna. Popełniali masę błędów ale dało się to oglądać i kreowali sytuację. Co najważniejsze, na tle rywala z górnej półki. Jest nadzieja, że Pioli to poskłada, natomiast czas i miejsce akcji jest najgorsze jakie mógł otrzymać. Oby tym razem nie został zwolniony a coś z tego może poskleja.

BOYSSAN | 04.11.2019 13:53

Unkas 24 zrobił listę życzeń na zimowe mercato . Spokojnie Maldini już odpala Futbol Managera

_tripletta_ | 04.11.2019 17:42

Nawet połowy sezonu nie mamy, a Milan ma już chyba po sezonie. Jak nie będzie jakiegoś trzęsienia ziemi w tej drużynie to pozostanie im walka o miejsca w okolicach 10-12 miejsca w tabeli co jest jakimś nieorozumieniem jeśli chodzi o tak wielki klub jak Milan.

grzwyss | 04.11.2019 18:22