Schalke wraca w lidze na zwycięską ścieżkę

Kibice Schalke

W ostatnim meczu 10. serii spotkań ligi niemieckiej, Schalke Gelsenkirchen pokonało na WWK Arena Augsburg 3:2 (1:1). Dla gospodarzy strzelali Baier i Finnbogason, a dla przyjezdnych trafienia zaliczyli Kabak i Harit, a do tego samobójcze trafienie zanotował Liechsteiner. Dla S04 oznacza to awans na szóstą pozycje w tabeli ligowej.

W ubiegłej kolejce Bundesligi obie ekipy pogubiły punkty – zespół z Bawarii zremisował bezbramkowo na Volkswagen Arena z Wolfsburgiem, a Schalke na Veltins Arena podzieliło się punktami w derbowym meczu z BVB. Drużyna z Gelsenkirchen grała jeszcze w środku tygonia, w meczu drugiej rundy Pucharu Niemiec – podopieczni Davida Wagnera wyeliminowali drugoligową Arminie Bielfeld, zwyciężając 3:2 na terenie przeciwnika.

Podczas gdy Martin Schmidt nie dokonał żadnej korekty w ustawieniu swojego zespołu, w składzie gości nastąpiła jedna zmiana – Serdar zajął miejsce Schopfa.

Obydwie drużyny nie prezentowały zbyt ciekawego widowiska – do 25. minuty padł tylko jeden, w dodatku niegroźny strzał na bramkę. W 28. minuce dobrą okazję miał Niederlechner – Niemiec dostał wymierzoną wrzutkę w pole karne i oddał strzał z powietrza na bramkę Nubela, młody bramkarz nie dał się jednak pokonać i gospodarze otrzymali jedynie rzut rożny.

Dziesięć minut później padł pierwszy gol tego spotkania – Finnbogason dośrodkował płasko piłkę z prawej flanki do Richtera, ten jedynie dotknął lekko futbolówkę, a Baier bez przyjęcia oddał strzał z 18. metra, umieszczając piłke w siatce przy lewym słupku.

Przyjezdnym udało się wyrównać w doliczonym czasie pierwszej części spotkania. Caligiuri dogrywał piłkę z lewego skrzydła z rzutu wolnego, na wysokości 16. metra, a Liechsteiner próbując wybić piłkę na rzut rożny, przelobował głową swojego bramkarza i zanotował trafienie samobójcze.

W 59. minucie, rzut karny wywalczyli podopieczni Schmidta. Oczipka zagrał piłkę ręką, a po sprawdzeniu VAR, pan Ittrich przyznał jedenastkę, którą na gola zamienił Finnbogason, strzelając przy prawym słupku. 11 minut później po raz kolejny wyrównali jednak goście – Caligiuri posłał kolejną dobrą centrę z rzutu wolnego, a gola głową zdobył obrońca Schalke, Kabak.

Po raz pierwszy na prowadzenie Die Koenigsblauen wyszli na osiem minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Harit wbięgając w obręb pola bramkowego, przedryblował zwodami defensora Augsburga, a następnie pokonał Koubeka, który musiał trzeci raz wyciągać piłkę z siatki. Jak się później okazało, był to gol decydujący o trzech punktach.