Przełamanie Nicei

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Serię trzech ligowych porażek oraz pięciu spotkań bez wygranej w Ligue 1 przerwali dziś zawodnicy Nicei, którzy pokonali przed własną publicznością Stade Reims 2:0 (2:0) po golach Cypriena i Herelle’a. Gospodarze od 26. minuty grali jednak w przewadze, po niedojrzałym zachowaniu Doumbii, który w krótkim odstępie czasu zebrał dwie żółte kartki.

Opiekun Orłów, Patrick Vieira, zdecydował się na cztery zmiany względem jedenastki, która rozpoczęła przegrane pucharowe starcie z Le Mans – miejsca Clementii, Burnera, Tamezego i Srarfiego zajęli Benitez, Coly, Danilo i Claude Maurice. Pięciu piłkarzy po ograniu Bourg Peronnas wymienił za to trener Guion – Lemaitre, Munetsi, Kutesa, Donis i Suk zostali zastąpieni przez Rajkovicia, Romao, Cafaro, Oudina i Dię.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać do 20. minuty, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, nieznacznie pomylił się uderzający głową Dante. Sześć minut później, z boiska wyleciał Doumbia, który po obejrzeniu żółtej kartki za faul na Atalu, ironicznie przyklasnął sędziemu i zobaczył drugi żółty kartonik.

Gospodarze z gry w przewadze skorzystali już po sześciu minutach – najpierw fantastyczny strzał Leesa Melou z dystansu kapitalnie sparował Rajković, ale chwilę później futbolówka wróciła na przedpole i tym razem po uderzeniu Cypriena, piłka znalazła się w siatce obijając po drodze słupek.

Dziewięć minut później, podopieczni Patricka Vieiry prowadzili już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzający głową Dante trafił w nogi ustawionego przed bramkarzem obrońcy, ale dobijający Herelle zdołał podwyższyć prowadzenie, pomimo starań stojącego przed linią bramkową Romao.

Po zmianie stron, jako pierwsi zaatakowali goście – z piłką w pole karne przedarł się Cafaro, ktorego płaski strzał zdołał wybronić jednak Benitez.

Kiedy następne mecze?

Licząc wszystkie rozgrywki, Orły przystępowały do tego meczu po serii czterech porażek z rzędu i sześciu meczów bez wygranej. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, Les Aiglons awansowali na 12. lokatę w tabeli Ligue 1 i tracą zaledwie… cztery punkty do wicelidera, Angers (a dwa do dzisiejszego rywala). W następnej kolejce, Nicea zmierzy się z Bordeaux, a Reims podejmie Angers.

OGC Nice – Stade Reims 2:0 (2:0)

1:0 Cyprien 32′
2:0 Herelle 41′