Fortuna z trzema oczkami

Dawid Kownacki

Zawodnicy Fortuny wygrali na swoim terenie z graczami Koeln 2:0. Kownacki pojawił się na placu gry w 78. minucie.

Obie drużyny walczą w tym sezonie o utrzymanie. Chyba zatem nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważny był to mecz dla gospodarzy oraz gości.

Do przerwy mieliśmy 1:0 dla Fortuny. Gospodarze objęli prowadzenie w 38. minucie, kiedy to z rzutu karnego nie pomylił się Hennings.

W 61. minucie było już 2:0 dla ekipy z Duesseldorfu. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Thommy,  który wykorzystał sytuację sam na sam…

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze zainkasowali komplet oczek.

W tym momencie piłkarze Fortuny mają dziesięć punktów. Goście zgromadzili w tej kampanii jedynie siedem oczek.

Fortuna – Koeln 2:0 (1:0)

1:0 Hennings 38′ (k.)
2:0 Thommy 61′