Real rozbił Leganes

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  30.10.2019 23:08

Karim Benzema  |  fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Real Madryt bez większych kłopotów pokonał w spotkaniu 11. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy 5:0 CD Leganes. Taki stan rzeczy sprawił, że Królewscy wciąż tracą do lidera rozgrywek w postaci FC Barcelony jeden punkt.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a przystępowali do swojej potyczki po dłuższej przerwie, gdyż El Clasico zostało przełożone na inny termin. Tym samym ekipa ze stolicy Hiszpanii miała czas, aby popracować nad swoimi niedociągnięciami w grze.

Od pierwszych fragmentów gry toczonej na  Estadio Santiago Bernabeu widoczna była przewaga gospodarzy, którzy nic nie pozostawiali przypadkowi. Następstwem takiego obrotu wydarzeń były trzy gole dla Realu w ciągu 45 minut rywalizacji.

Wynik spotkania otworzył w siódmej minucie Rodrygo, wykorzystując dobre odegranie piłki od Karima Benzemy. Francuz minute później zaliczył drugą asystę, obsługując tym razem podaniem Toni Kroosa. Tym samym madrycka ekipa szybko podporządkowała sobie swojego rywala.

Tymczasem w 25. minucie bramkę na 3:0 dla Realu zdobył Sergio Ramos, wykorzystując rzut karny za przewinienie bramkarz gości na Edenie Hazardzie. Na trzech trafieniach stołeczny team nie poprzestał, dokładając kolejne gole już po zmianie stron.

Benzema swoją bramkę zdobył 69. minucie, zamieniając na gola "jedenastkę" podyktowaną za faul na Luce Modriciu. Z kolei w  doliczonym czasie spotkania jego wynik ustalił Luka Jović, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową po dośrodkowaniu Daniela Caravajala.

Leganes: Soriano 24', Bustinz 41', Silva 52', Rivera 62'

Real (4-3-3): Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Valverde (75' Isco), Casemiro, Kroos (62' Modrić), Rodrygo, Benzema (70' Jović), E. Hazard

Leganes (4-2-3-1): Soriano – Bustinz (72' Rosales), Tarín, Omeruo, J. Silva, Rivera, Awaziem, Braithwaite, Oscar Rodríguez (66' Ruibal), Rodrigues (56' Recio), Nasjri.

Sędzia główny: Cesar Soto (Hiszpania)

Komentarze | 6 komentarzy

tribo79 | 31.10.2019 00:22

48 minuta  meczu.Real- Leganes . MArcelo strzela z 18 metrów w środek bramki Leganes. Bramkarz pewnie łapie ten lekki strzał, nie rusza się, nie wykonuje żadnej parady - a Laboga " bramkarz obronił na notę " wow .... Cenie Piotrka ale czasem coś  mu nie styka ....

Real Madridista | 31.10.2019 09:53

Wynik spoko, ale to bylo Leganes, ktore samo sobie strzelalo gole ;-)
Cieszy gol Jovica, ktory moze doda mu pewnosci siebie.
Pzdr.

RaulMadrid | 31.10.2019 10:21

Taki Rodrygo wnosi do gry zdecydowanie więcej niż przyszywany syn Zidane'a Lucas.

Mam nadzieję że zimą pożegnamy Pana Vazqueza, a i Garerh jeżeli będzie chciał odejść zimą to na drogę wolną.

Wróci Asensio i na skrzydłach Hazard, Rodrygo, Asensio i Vinicus. To wystarczy.

Co do Hazarda to jest on największym rozczarowaniem jak na razie tego lata. Oczekiwania były wielkie, kwota również sporą, a Belg prezentuje się nijako w ogólnym rozrachunku, aby nie powiedzieć słabo.

Należy podziękować starej gwardii w osobach Vazqueza, Bale'a, Modricia i Isco z którego raczej już gwiazdy światowego formatu nie będzie, a już na pewno nie w Realu Madryt bo ile można na niego czekać? W zasadzie to nie ma dla niego u nas od dawna nawet pozycji na boisku. Trzeba przeprowadzić latem zapowiadana od dawna zmianę pokoleniowa.
Rodrygo, Vinicius, Brahim, Odegaard.

W tym sezonie najbardziej imponuje mi Kroos.

Krax | 31.10.2019 12:16

Najważniejszy punkt tego spotkania to oczywiście gol Jovica :) Wcześniej w wielu spotkaniach chłopak miał pecha, bo jak nie bramkarz lub obrońca po lekkiej obcierce mu tą piłkę wyjmowali, to jak już strzelił okazywało się, że jest spalony, często minimalny. W tym meczu zresztą też miał chyba 4 fajne strzały, gdzie w dwóch sytuacjach ratował Leganes obrońca, raz trafił i był spalony, aż w końcu wykorzystał dobre dośrodkowanie Carvajala. Trzeba też podkreślić, że Dani ma świetne te dośrodkowania w tym sezonie.
Co do reszty to widać, że Karim, Kroos i Casemiro są w formię, fajnie prezentował się Rodrygo, Hazard miał problem z podejmowaniem dobrych decyzji, ale karnego wywalczył i powinien kończyć ten mecz z asystą, bo lepiej wyłożyć piłkę Varane'owi nie mógł i właśnie takich akcji się od niego oczekuje. Słabiej dzisiaj zagrał Valverde, ale serducha, walki i ambicji nie można mu odmówić, biega za dwóch. Może to właśnie młody Urugwajczyk jest lekiem na środek pomocy Realu. Ramos i Varane nie mięli za dużo roboty, ale kiedy trzeba było interweniować, to dobrze wywiązywali się ze swoich zadań. Marcelo standardowo lepiej wyglądał w ofensywie niż defensywie, ale tego już nie zmieni. Za to Carvajal z meczu na mecz gra coraz lepiej i ma już 4 asysty na koncie. Courtois dwa razy musiał interweniować w trudnych sytuacjach i zachował się świetnie, widać u niego większą pewność siebie, co przekłada się na lepszą grę.
Co do zmienników to wiadomo, Jovic kończy z bramką, Modric po wejściu wniósł świeżość i może dać jeszcze wiele drużynie (szczególnie jako zmiennik), Isco dwa/trzy razy pokazał jakieś fajne zagrania, a więc wszyscy na plus.

Oczywiście to "tylko" Leganes, ale właśnie tak ma wyglądać gra Realu z takim przeciwnikiem na SB.

RaulMadrid | 31.10.2019 13:03

Krax

Środek pola latem w obsadzie: Casemiro, Kroos, Valverde i Odegaard wydaje się optymalny.

Valverde jest objawieniem sezonu na Santiago Bernabeu, a chłopaka już jakiś czas temu skreslilem... myślałem że to kolejny gracz który może być co najwyżej solidny jak Marcos Llorente czy Illarramendi.

Mówiąc szczerze to z zakupami od lat nie trafiamy jeśli chodzi o transfery następców naszych dotychczasowych gwiazd.

Theo, Danilo, Odriozola, Illarramendi, Kovacić... wiele milionów, a ci którzy faktycznie mogą być kimś i aspiruja do gry w pierwszym składzie są taki, młodzi i byli sprowadzanie z łatka wielkich talentów jak Hakimi, Odegaard czy właśnie Valverde. Co ciekawe formalnie to Martin jest naszym wychowankiem. Hehe :D

Krax | 31.10.2019 18:45

RaulMadrid

Czterech zawodników na trzy pozycje to jednak za mało. Niestety ale w dzisiejszym futbolu musisz mieć przynajmniej sześciu takich graczy, dlatego ja bym Modrica się nie pozbywał. Casemiro, Kroos, Modric, Valverde, Odegaard, Isco/James/Ceballos/ktoś nowy. Tak to widzę.