Juventus uciekł spod topora

Cristiano Ronaldo

Juventus FC rzutem na taśmę pokonał w meczu 10. kolejki Serie A zawodników Genoi CFC 2:1. Całe zawody na ławce rezerwowych spędził tym razem Wojciech Szczęsny.

Ekipa z Piemontu przystępowała do swojej potyczki świadoma tego, że tylko zwycięstwo może dać jej powrót na pozycję lidera rozgrywek, gdyż we wtorkowy wieczór zwycięstwo zaliczył Inter Mediolan, mający przed meczami 10. kolejki włoskiej ekstraklasy punkt straty do Bianconerich.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji podopieczni Maurizio Sarriego zdołali wyjść na prowadzenie w 36. minucie, gdy gola dla Starej Damy strzelił Leonardo Bonucci, pokonując golkipera rywali uderzeniem głową. Asystę przy trafieniu włoskiego obrońcy zaliczył Rodrigo Bentancur.

Radość w szeregach gospodarzy ze zdobycia bramki nie trwała jednak długo, bo już w 40. minucie Christian Kouame popisał się celnym strzałem sprzed pola karnego, zmuszając do kapitulacji Gigi Buffona. Tym samym do przerwy miał miejsce rezultat 1:1.

Po zmianie stron sytuacja gości nieco się skomplikowała, bo z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki plac gry musiał opuścić Francesco Cassata. Tym samym turyńczycy byli w uprzywilejowanym położeniu, mając na boisku przewagę jednego zawodnika.

Juventus do ostatnich fragmentów gry szukał gola na wagę zwycięstwa. Cristiano Ronaldo nawet skierował piłkę do siatki, ale był na pozycji spalonej i rozjemca zawodów nie uznał gola. Chwilę później Portugalczyk został jednak sfaulowany przez Antonio  Sanabrię. Sam poszkodowany wykorzystał “jedenastkę”, więc trzy punkty zostały w stolicy Piemontu.

Juventus FC – Genoa CFC 2:1 (1:1)

1:0 Bonucci 36′
1:1 Kouame 40′
2:1 Ronaldo 90+6′