Remis na Mestalla, Anoeta zdobyta przez Levante

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  30.10.2019 20:57

La Liga

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Pięć goli padło w dwóch spotkaniach 11. kolejki hiszpańskiej La Liga zaplanowanych na środę na godzinę 19:00. Real Sociedad, dość nieoczekiwanie, przegrał przed własną publicznością z Levante 1:2, natomiast w jednym z najciekawszych pojedynków tej serii gier, Valencia zremisowała z Sevillą 1:1.

Małą niespodzianką można nazwać rezultat pojedynku 11. kolejki na Estadio Anoeta, gdzie plasujący się w czołowej czwórce Real Sociedad przegrał z Levante 1:2 (0:2). Goście do przerwy prowadzili 2:0 po golach Bardhiego i Mayorala, a po zmianie stron Basków stać było tylko na jedną bramkę autorstwa Williana Jose.

Od początku rywalizacji na Anoeta niespodziewaną przewagę osiągnęli goście z Walencji, ale w pierwszych dziesięciu minutach, swoich sytuacji nie wykorzystali Borja Mayoral, Jose Morales oraz Melero. Gospodarze przebudzili się po 20 minutach - najpierw w bramkę nie trafił Isak, a chwilę później minimalnie pomylił się Monreal.

W 24. minucie, na prowadzenie wyszły jednak Żaby - koronkową akcję gości sprytną podcinką wykończył Bardhi. Levante przycisnęło jeszcze w końcówce pierwszej odsłony i pięć minut przed przerwą zrobiło się 0:2 - strzał Bardhiego wylądował na poprzeczce, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Mayoral.

Baskowie wyszli zmotywowani na drugą połowe i trzy minuty po przerwie zdobyli gola kontaktowego, gdy po dośrodkowaniu z lewej flanki, celny strzał z półobrotu oddał Willian Jose. W 70. minucie, Brazylijczyk był bliski dubletu, ale posłał piłkę głową tuż nad bramką. Chwilę później, słupek bramki Levante ostemplował Portu i wynik do końcowego gwizdka arbitra nie uległ już zmianie.

Real Sociedad - Levante UD 1:2 (0:2)

0:1 Bardhi 24'
0:2 Mayoral 40'
1:2 Willian Jose 48'

Piąty remis w jedenastym meczu trwającego sezonu La Liga zanotowali dziś piłkarze Valencii, którzy podzielili się punktami przed własną publicznością z Sevillą. Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą po golu Ocamposa, na którego w 81. minucie odpowiedział Sobrino.

Pierwsza połowa rywalizacji na Mestalla przyniosła tylko jeden celny strzał, który jednak od razu zamienił się na bramkę. Wcześniej okazję miał jednak Kang-In Lee, którego silne uderzenie przefrunęło minimalnie nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry, to Sevilla objęła prowadzenie - Fernando wyłożył futbolówkę z prawego skrzydła na 14 metr, skąd do siatki posłał ją Ocampos.

Dziesięć minut przed końcem meczu, Nietoperze zdołały doprowadzić do wyrównania - piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Dani Parejo, a celną główką popisał się Sobrino. Kilka minut później do strzału głową doszedł jeszcze Chicharito, ale Meksykanin nie zdołał przywrócić Andaluzyjczykom prowadzenia i skończyło się remisem.

Valencia CF - Sevilla FC 1:1 (0:1)

0:1 Ocampos 45+3'
1:1 Sobrino 81'