Bayer remisuje z Werderem

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Podziałem punktów zakończyło się ostatnie sobotnie spotkanie 9. kolejki Bundesligi. Bayer Leverkusen zremisował u siebie 2:2 z Werderem Brema. Dla gości to czwarty kolejny remis w lidze.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Omer Toprak i skierował futbolówkę do bramki swojego zespołu.

Werder doprowadził do wyrównania pięć minut przed końcem meczu. Indywidualną akcję przeprowadził wówczas Milot Rashica, który przejął piłkę w polu karnym, ruszył na bramkę, a następnie pokonał bramkarza Bayeru mocnym uderzeniem z dystansu.

Trzy minuty po przerwie goście z Bremy wyszli na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Davy Claassen, który umieścił piłkę w bramce precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego.

Gospodarze wyrównali w 58. minucie. Po płaskim podaniu Karima Bellarabiego z prawej strony boiska, do siatki z kilku metrów trafił Lucas Alario. Wynik 2:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Bayer Leverkusen – Werder Brema 2:2 (1:1)

1:0 Toprak (sam.) 4′
1:1 Rasica 40′
1:2 Claassen 48′
2:2 Alario 58′