LM: Batshuayi wywiązał się z roli jokera

Puchar Ligi Mistrzów

AFC Ajax przegrał na swoim stadionie 0:1 z Chelsea FC w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. The Blues szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili w ostatnich fragmentach rywalizacji.

Konfrontacja amsterdamczyków z ekipą z zachodniego Londynu w powszechnej opinii postrzegana była jaka batalia z udziałem dwóch faworytów grupy H. Faworytem tej potyczki według bukmacherów byli zawodnicy teamu ze stolicy Holandii, ale londyńczycy wybrali się na Johan Cruijff Arena z założeniem, aby wrócić z pełną pulą.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji z udziałem obu ekip goli zabrakło, ale ogólnie zawody mogły się podobać. Szczególnie, że każda z drużyn potrafiła wypracować sobie sytuacje strzeleckie. Podobać mogły się sytuacje z udziałem Quincy’ego Promesa, który trafił do siatki, ale jego gol nie został uznany.

Tymczasem w 60. minucie bliski zdobycia bramki, był Alvarez Velazquez. Meksykanin oddał uderzenie głową, ale ostatecznie piłka po jego próbie trafiła w słupek. Odpowiedź przedstawiciela Premier League miała natomiast miejsce w 86. minucie, gdy gola strzelił Michy Batshuayi. Tym samym Chelsea wygrała 1:0.

AFC Ajax – Chelsea FC 0:1 (0:0)

0:1 Batshuayi 86′