LM: Bez niespodzianki. Barca wywozi komplet z Pragi

Leo Messi

Drugie zwycięstwo w trwającej kampanii Champions League odnieśli piłkarze FC Barcelony, którzy pokonali na wyjeździe teoretycznie najsłabszą ekipę grupy F, Slavię Praga 2:1 (1:0). Na bramkę Messiego odpowiedział w 50. minucie Boril, ale później samobójcze trafienie zaliczył Olayinka.

Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla gości z Barcelony – Arthur wyłożył piłkę niepilnowanemu na 11 metrze Messiemu, a Argentyńczyk precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik. W 20. minucie odpowiedzieć próbowali gospodarze, ale ter Stegen popisał się świetną interwencją po próbie Zeleny’ego.

Kwadrans przed kóncem pierwszej odsłony mogło być za to 0:2, ale po dograniu Semedo, Luis Suarez nie trafił w światło bramki. W końcówce pierwszej połowy, odważniej zaatakowali piłkarze Slavii, ale ter Stegen nie dawał się pokonać – próbowali Masopust, Olayinka i Soucek, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od gola, z tym że tym razem z bramki cieszyli się gospodarze. Piłkę zagraną z głębi pola opanował Masopust, który odegrał ją do wbiegającego w pole karne Borila, a ten czubkiem buta ulokował piłkę w siatce.

Radość kibiców praskiego zespołu trwała jednak zaledwie siedem minut – po dośrodkowaniu Messiego z rzutu wolnego trafiło do Suareza, który zgrywając piłkę spod linii końcowej nabił Olayinkę w taki sposób, że futbolówka po odbiciu się od Nigeryjczyka znalazła się w siatce.

W kolejnych minutach Katalończycy mieli dwie okazje na podwyższenie przewagi – najpierw Kolar poradził sobie jednak z uderzeniem Messiego, a chwilę później świetnej sytuacji nie wykorzystał Luis Suarez, który od września 2015 roku nie potrafi zdobyć gola w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów (19 meczów).

Do dość nieoczekiwanej sytuacji doszło w 75. minucie – po podaniu Busquetsa, Alba wyłożył futbolówkę “jak na tacy” Messiemu, ale Argentyńczyk… fatalnie spudłował z najbliższej odległości. Pomimo kilku sytuacji, Barcelona nie była już w stanie dołożyć trzeciej bramki i skończyło się na 1:2.

Slavia Praga – FC Barcelona 1:2 (0:1)