LM: Morata daje wygraną Atletico

Alvaro Morata

Atletico Madryt zrobiło duży krok w kierunku awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. We wtorek zespół Diego Simeone skromnie 1:0 pokonał u siebie Bayer Leverkusen. Dla gości to trzecia porażka w rozgrywkach.

Pierwsza połowa spotkania na Wanda Metropolitano nie była wielkim widowiskiem. Atletico, które przystępowało do spotkania w roli faworyta, nie potrafiło znaleźć sposobu na dobrze zorganizowany zespół gości. Piłkarze Bayeru również nie potrafili wypracować sobie klarownych sytuacji. W efekcie obie jedenastki schodziły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugie 45 minut było znacznie ciekawsze. Atletico zaczęło dochodzić do głosu i kilkakrotnie do interwencji zmuszony został Lukas Hradecky. Bramkarz Bayeru świetnie interweniował między innymi po strzale Herrery.

W 78. minucie drużyna Diego Simeone objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Renana Lodiego z lewego skrzydła, do siatki uderzeniem głową z pięciu metrów trafił Alvaro Morata. Jak się okazało był to gol na wagę zwycięstwa

Atletico Madryt – Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)

1:0 Morata 78′