Pewna wygrana Eintrachtu z Aptekarzami

Julian Baumgartlinger

Eintracht Frankfurt zaliczył w piątkowy wieczór spokojne zwycięstwo nad Bayerem Leverkusen w ramach ósmej kolejki Bundesligi. Dzięki tej wiktorii podopieczni Adiego Hütter wskoczyli na siódme miejsce w tabeli.

Według bukmacherów delikatnym faworytem przed pierwszym gwizdkiem sędziego byli zawodnicy Aptekarzy. W każdym razie gospodarze mieli nadzieję na to, że atut własnego boiska może mieć kluczowe znaczenie dla losów rywalizacji.

Eintracht bardzo dobrze wszedł w mecz, obejmując prowadzenie bardzo szybko, bo już w czwartej minucie gry. Bramką dla gospodarzy zdobył Goncalo Paciencia, ładując przy okazji “kanał” bramkarzowi rywali. Portugalczyk jeszcze raz pokonał Lucasa Hradecky’ego w 16. minucie, wykorzystując rzut karny po dotknięciu piłki ręka przez Aleksandara Dragovicia.

Tymczasem 10 minut przed końcem podstawowego czasu rywalizacji wynik na 3:0 dla teamu z Frankfurtu ustalił Bas Dost, pokonując golkipera rywali strzałem z bliska po podaniu Filipa Kosticia. Jednocześnie piłkarze Eintrachtu są już od czterech meczów ligowych bez porażki.

Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 3:0 (2:0)

1:0 Paciencia 4′
2:0 Paciencia 17′ (k.)