Getafe wygrywa w San Sebastian

La Liga
Na zdjęciu: La Liga

Drugiej porażki z rzędu doznał w niedzielę Real Sociedad, który przed własną publicznością przegrał 1:2 z Getafe. Dla gości to druga wygrana w tym sezonie.

Początek meczu nie wskazywał na to, że może się on zakończyć niespodzianką. W 5. minucie na prowadzenie wyszedł Real Sociedad. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Cristian Portuguesa z prawej strony boiska, ładnym uderzeniem głową bramkarzowi gości nie dał szans Mikel Merino. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie.

Osiem minut po przerwie Real Sociedad doznał poważnego osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Diego Llorente. Kwadrans później Getafe doprowadziło do wyrównania. Bardzo dobre dośrodkowanie Damian Suareza strzałem głową wykorzystał Jaime Mata.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w 89. minucie Getafe zdobyło bramkę na wagę zwycięstwa. Bohaterem gości okazał się Nemanja Maksimović, który wykorzystał podanie Angela Rodrigueza.

Real Sociedad – Getafe CF 1:2 (1:0)