M’Gladbach gromi i lideruje!

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Borussia M’Gladbach efektownie 5:1 pokonała w niedzielne popołudnie Augsburg i objęła prowadzenie w tabeli Bundesligi. Dla drużyny prowadzonej przez Marco Rose to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędy.

Po pierwszym kwadransie Borussia prowadziła już 3:0! Prowadzenie dla gospodarzy w 2. minucie uzyskał Denis Zakaria, który trafił do siatki po świetnej akcji i podaniu Marcusa Thurama. Sześć minut później na 2:0 podwyższył Patrick Herrmann, który pokonał Koubka płaskim uderzeniem po podaniu Alassane Plea. W 13. minucie Herrmann po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ponownie wykorzystując podanie Plea.

Gospodarze wcale nie zamierzali na tym poprzestawać. W 39. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Augsburga, co z zimną krwią wykorzystał Plea, zdobywając czwartego gola. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie rezultat długo nie ulegał zmianie. W 81. minucie Augsburg zdobył honorowego gola. Do siatki uderzeniem z lewej strony pola karnego trafił Florian Niederlechner, który dobijał obroniony przez bramkarza strzał Fredrika Jensena.

Ostatnie słowo w meczu należało do Borussii, która w 83. minucie ustaliła wynik spotkania na 5:1. Tym razem do siatki Augsburga trafił Breel Embolo, a Patrick Herrmann wystąpił w roli asystenta.

Borussia M’Gladbach – FC Augsburg 5:1 (4:0)

1:0 Zakaria 2′
2:0 Herrmann 8′
3:0 Herrmann 13′