Orły lepsze od Młotów

Piłka Premier League

Crystal Palace po raz czwarty w tym sezonie sięgnęło po komplet punktów. W derbowym spotkaniu pokonało 2:1 na wyjeździe West Ham United.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola. Druga odsłona sobotniego meczu świetnie ułożyła się natomiast dla West Hamu. W 54. minucie prowadzenie dla Młotów uzyskał Sebastien Hallero, który strzałem z sześciu metrów wykorzystał płaskie dogranie Ryana Fredericksa z prawej strony boiska.

W 62. minucie arbiter podyktował dla Crystal Palace rzut karny za zagranie piłki ręką przed jednego z zawodników West Hamu. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Patrick van Aanholt.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 1:1, w 89. minucie zwycięskiego gola dla Orłów zdobył Jordan Ayew, który z bliska wykorzystał zgranie piłki przez Martina Kelly’ego.

West Ham United – Crystal Palace 1:2 (0:0)

1:0 Haller 54′
1:1 van Aanholt (k.) 63′
1:2 J. Ayew 89′