PSG nie pozostawiło złudzeń Angers

Neymar

Paris Saint-Germain w spotkaniu dziewiątej kolejki Ligue 1 rozbiło w roli gospodarza Angers SCO, zwyciężając 4:0. Taki stan rzeczy sprawia, że team ze stolicy Francji wygrał  swój trzeci z rzędu mecz ligowy.

Batalia lidera francuskiej ekstraklasy z wiceliderem elektryzowała sympatyków Ligue 1. Faworytem tej potyczki byli mistrzowie Francji, ale team z Kraju Loary nie zamierzał tanio sprzedać skóry.

Podopieczni Thomasa Tuchela w pierwszej odsłonie dwukrotnie zdołali rozszarpać defensywę swoich rywali. Wynik meczu otworzył już w 13. minucie Pablo Sarabia, wykorzystując podanie od Andera Herrery. Hiszpan popisał się celnym uderzeniem z lewej nogi.

Z kolei w 37. minucie swoje kolejne trafienie w koszulce paryżan zaliczył Mauro Icardi. Tym razem Argentyńczyk wykorzystał błąd defensywy Angers, oddając strzał z mniej więcej ośmiu metrów. Jednocześnie do przerwy PSG prowadziło 2:0.

Po zmianie stron festiwal strzelecki w wykonaniu paryżan był kontynuowany. Warto zaznaczyć, że świetną dyspozycję z pierwszej części gry utrzymał Sarabia, który świetnym podaniem obsłużył Idrissę Gueye, który podwyższył na 3:0 prowadzenie stołecznej ekipy.

W ostatnich fragmentach zawodów ich wynik ustalił natomiast Neymar, tym samym lider rozgrywek rozbił bez większego wicelidera, udając się na reprezentacyjna przerwę w bardzo dobrych nastrojach, mając 21 punktów na koncie.

Paris Saint-Germain – Angers SCO 4:0 (2:0)

1:0 Sarabia 13′
2:0 Icardi 37′