Premier League: Zwycięstwa Liverpoolu, Aston i Burnley

Sadio Mane

Rzutem na taśmę piłkarze Liverpoolu FC pokonali w meczu ósmej kolejki angielskiej ekstraklasy Leicester City 2:1. Z kolei w innym ciekawie zapowiadającym się boju Aston Villa rozbił w delegacji Norwich City, zwyciężając 5:1.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się bojem ósmej serii gier angielskiej ekstraklasy była potyczka toczona na Anfield Road. Podopieczni Juergena Kloppa w pierwszej odsłonie za sprawą Sadio Mane zdołali wyjść na prowadzenie. Niemniej dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu rywalizacji do wyrównania doprowadził James Maddison, oddając mocny strzał z prawej nogi. Ostatnie słowo należało jednak do The Reds, którzy za sprawą Jamesa Milnera wykorzystali rzut karny, notując ostatecznie swoje ósme zwycięstwo w kampanii.

Tymczasem jedno trafienie zdecydowało o tym, że Burnley FC sięgnął po pełną pulę w boju z Evertonem. Gola na wagę wygranej ekipy Seana Dyche’a strzelił Jeff Hendrick, wykorzystując podanie od Ashleya Westwooda. Warto zaznaczyć, że zawodnicy The Toffees kończyli zawody w zdekompletowanym zestawieniu, gdyż czerwoną kartką ukarany został Seamus Coleman.

Kanonada goli miała natomiast miejsce w Norwich, gdzie gospodarze musieli uznać wyższość Aston Villi. Rzeź niewiniątek urządzili sobie goście, aplikując teamowi Daniela Farke już w pierwszej połowie dwa gole. Po zmianie stron podopieczni Deana Smitha dołożyli jeszcze trzy trafienia, na co Norwich zdołało odpowiedzieć tylko jedną bramką. Tym samym Aston wygrało 5:1.

Jedyny sobotni bój w ramach Premier League zaplanowany na godzinę 16:00, w którym zabrakło goli, miał miejsce na Vicarage Road, gdzie Watford FC podzielił się punktami z Sheffield United.

Liverpool FC – Leicester City 2:1 (1:0)