LM: Chelsea lepsza od Lille

Frank Lampard

Chelsea FC w spotkaniu grupy H elitarnych rozgrywek pokonała w delegacji Lille OSC 2:1, wskakując na drugie miejsce w tabeli swojej grupy. Team z zachodniego Londynu jest już od trzech meczów bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki.

Francusko-angielska batalia w Lidze Mistrzów była dla obu teamów walką o powrót na zwycięski szlak. Lille w pierwszej kolejce rozgrywek było zmuszone uznać wyższość AFC Ajaxu, z kolei team ze stolicy Anglii przegrał z Valencią CF. W powszechnej opinii piłkarze The Blues byli faworytami potyczki.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji obie ekipy zaprezentowały całkiem niezłe widowisko, które było obfite w dwa trafienia. Wynik meczu otworzył Tammy Abraham, wykorzystując podanie od Fikayo Tomoriego. Radość piłkarzy Chelsea z prowadzenia trwała jednak tylko do 33 minuty, gdy bramkę na 1:1 zdobył Victor Osimhen, popisując się celną główką.

Po zmianie stron londyńczycy po raz drugi wyszli na prowadzenie w 78. minucie. Gola na 2:1 dla teamu z siedzibą na Stamford Bridge strzelił Willian, popisując się efektownym wolejem z prawej nogi. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc drużyna Franka Lamparda zainkasowała cenne trzy punkty.

Lille OSC – Chelsea FC 1:2 (1:1)

0:1 Abraham 22′
1:1 Osimhen 33′
1:2 Willian 78′