LM: Siedem goli na Anfield, wygrana Liverpoolu

Mohamed Salah

Nie brakowało emocji w środowym spotkaniu na Anfield Road. Liverpool ostatecznie odniósł pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów, wygrywając 4:3 z Red Bull Salzburg.

Podopieczni Juergena Kloppa już w dziewiątej minucie objęli prowadzenie. Świetną akcje przeprowadził wówczas Sadio Mane, który wpadając w pole karne rozegrał piłkę na jeden kontakt z Roberto Firmino, a mając przed sobą tylko bramkarza pewnie trafił do siatki.

W kolejnych minutach Liverpool nadal dominował na boisku. W 25. minucie The Reds podwyższyli na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Andy Robertson, który wykorzystał płaskie dogranie Trenta Alexandra-Arnold z prawej strony boiska.

W 36. minucie było już 3:0. Tym razem do bramki trafił Mohamed Salah, który skutecznie dobił obronione prze bramkarza uderzenie głową jego kolegi z zespołu. Salzburgowi przed przerwą udało się zmniejszyć rozmiary prowadzenia Liverpoolu. W 39. minucie Adriana uderzeniem z lewej strony pola karnego pokonał Hwang Hee-Chan.

Drugą połowę bardzo odważnie rozpoczęli goście z Salzburga. W 56. minucie kontaktowego gola zdobył Takumi Minamino, który ładnym uderzeniem z woleja z trzynastu metrów wykorzystał dogranie Hee-Chana z lewej strony boiska.

Cztery minuty później było już 3:3! Wyrównującego gola zdobył Erling Haaland, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki po podaniu Minamino wzdłuż linii bramkowej.

Liverpool odpowiedział już w 69. minucie, ponownie obejmując prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Salah, Egipcjanin wykorzystał zgranie piłki głową przez Firmino.

Liverpool FC – Red Bull Salzburg 4:3 (3:1)